RX 5700 BIOS güncellemesinden sonra siyah ekran

Hüseyin42

Megapat
Makaleler
15
Daha fazla  
Elimde ASUS RX 5700 Dual EVO OC var. RX 5700 XT BIOS yükledikten sonra görüntü gelmemeye başladı. Elimde olan 2. ekran kartını takıp orijinal BIOS'a döndüm ama hâlâ görüntü yok. Ekran kartı çalışıyor, Driver'ı üzerinden ayarlarıyla oynayabiliyorum. Nasıl çözebilirim? Bu videoya bakarak yaptım.

VBIOS uyum sağlamamış gibi duruyor. Bazen olabiliyor. En kötü ihtimalle servisi yardımcı olabilir. Arkadaşlar da baksınlar.

Son düzenleme:
Problemi tam kavrayamadım açıkçası. Yedeklediğin VBIOS'u mu geri yükledin yoksa TechPowerUp'tan mı çektin? Açılışta anakart logosu veya herhangi bir şey gözüküyor mu? Sadece Windows başlarken siyah ekranda kalıyorsa güvenli moddan sürücüyü kaldırmak yeterli. Kayıt anahtarını ayarlamış olabilir. GPU-Z görüntüsü atabilir misin ayriyeten?

Problemi tam kavrayamadım açıkçası. Yedeklediğin VBIOS'u mu geri yükledin yoksa TechPowerUp'tan mı çektin? Açılışta anakart logosu veya herhangi bir şey gözüküyor mu? Sadece Windows başlarken siyah ekranda kalıyorsa güvenli moddan sürücüyü kaldırmak yeterli. Kayıt anahtarını ayarlamış olabilir. GPU-Z görüntüsü atabilir misin ayriyeten?
Hiç görüntü gelmiyor hocam. Hem techpower'dan hem de kendi yedeklediğimi denedim. İşin ilginç kısmı modladığım 5700 XT BIOS'u da denedim çalışıyor. Kazma hızı 52'den 55'e yükseldi ama yine görüntü yok. Görüntüyü HDMI üzerinden alıyorum 3 tane display portu da var acaba bu portlardan görüntü gelme ihtimali var mı? Port bozuldu gibi düşünüyorum display kablom yok maalesef. GPU-Z görüntüsünü şu an atamam harici kartı çıkarmıştım olmayınca. BIOS kısmında bu yazıyordu.

1622248241434.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı