RX 5700 RTX 2060S ve RDNA 2 GPU yayın performansları

Makaleler
2
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Yok.
Merhabalar bir sorum var.
RX 5700 ve RTX 2060 Super arasında kaldım. Kafamı kurcalayan sorular şunlar:
1- RTX 2060 Super'in ışın izleme teknolojisi için ürettiği özel çekirdekler ekran kartının içine gömülü bir şekilde geliyor ve zaten bunu RTX yapan şeyde bu. RTX teknolojisini kullanacağımı sanmıyorum çünkü 50 FPS'e kadar düşüş gözlemleniyor. Ama şöyle güzel bir özelliği var RTX çekirdekleri ile yayın açanlar bu çekirdekleri kullandırtabiliyor ve bu sayede ne işlemciden ne de ekran kartından kayıp yaşamıyor. Tıpkı 2. bilgisayarından yayın açıyormuş hissiyatı yaşatıyor. Hem de yayın kalitesini artırıyor.

2- RX 5700'de de AMD'nin bu yayın işleri için ürettiği özel bir teknoloji var anladığım kadarıyla yayın yapıldığında ekran kartı kendini ona göre ayarlayıp daha fazla performans vermesini sağlıyor ve yine ekran kartında çok fazla performans kaybı olmadığı söyleniyor. Benim 2 tane monitörüm var. Dolayısıyla oyun oynarken 2. ekranda bir şeyler yapmam, ana ekranda FPS düşüşlerine sebep oluyor. Hangisini almam daha mantıklı düzgün bir sebep olur? Aynı zamanda 2060 daha az ısınırken 5700 çok daha fazla ısınıyor ve dolayısıyla çok daha fazla sesle çalışıyor çünkü fanlar çok daha hızlı bir şekilde dönüyor. Ama RX 5700, 2060 Super'den daha fazla FPS veriyor. Çok arada kaldım.

Not: 4 yıldır AMD kullanıyorum gayet memnunum ısınması dışında.

Ek soru: Yoksa rdna 2 GPU'larını mı bekliyim? Sonuçta bunlarda da ışın izleme çekirdekleri olacağı için AMD'de NVIDIA'nın yaptığı gibi çekirdeklerden yayın açma konusunda bir şeyler yapabilir. O zaman bu soruların hiçbir anlamı kalmaz. Gözüm kapalı alırım.

Aslında yazılım kısmını bayağa ilerlettiler. 4 yıldır AMD kullanıyorum ve güzel iş başardılar ama optimize konusunda gerçekten daha fazla cilaya ihtiyaçları var fakat bu benim için sorun teşkil etmiyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı