RX 5700 saat hızı düşük

SnowBody6910

Decapat
Daha fazla  
MSI RX 5700 ekran kartını kullanıyorum, AMD Radeon Software üzerinden ekran kartımın saat hızını 1700 olarak ayarladığımda maksimum kullanımda 1655 saat hızına çıkıyor. Saat hızını 1750 olarak ayarladığımda ise en fazla 1705 saat hızına ulaşıyor. Driverlarımı kaldırıp yeniden kurdum ama düzelmedi. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Kendi hızını kullanmadığı vakitlerde kısıtlıyor kart. Eğer 600MHz civarına düşüyorsa sebep bu. MSI afrerburner üzerinden siz ne verdiyseniz onu seçmek zorunda. Ama daha düşük MHz vermesinin sebebi kartın kendisini kullanmaması yüzünden.

Power limit yükseltin.
Kendi hızını kullanmadığı vakitlerde kısıtlıyor kart. Eğer 600MHz civarına düşüyorsa sebep bu. MSI afrerburner üzerinden siz ne verdiyseniz onu seçmek zorunda. Ama daha düşük MHz vermesinin sebebi kartın kendisini kullanmaması yüzünden.
Güç limitine takılıp frekans düşürüyor olabilir.

Power limit yükseltin.

Güç limitine takılıp frekans düşürüyor olabilir.
Power limiti fulledim, gene de aynı değerlerde kalıyor ne yazık ki.
Stres teste sokuyorum fakat en fazla 1660 değerlerini görüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı