RX 5700 sistem dıt sesi sonrası kapanıyor

52Smaug52

Centipat
Arkadaşlar, öncelikle sistemim.

RX 5700,
Ryzen 5 2600X
RAM panter 3000MHz 16 GB RAM,
AMD Pro VDH Max anakart
600W +80 Plus Power.

Sorunum başlıktakidir. Power'den dediler. Power değiştirdim. 500W Power'im vardı, demek ki değilmiş.
BIOS'um güncel, güncel değilken de yaptı.
AMD sürücülerim güncel, değilken de yaptı.
Windows 10 orijinal, değilken de yaptı.
Nedenini bilmiyorum. Bugun bir iki program indirdim, virüs dedi direkt silindi. Ondan olacağını sanmıyorum.
Çünkü daha önce de oluyordu. İşlemci kullanımı cok az. Acaba onun sebebi nedir bileniniz var mı?
Yani ekran kartının alıcağı FPS'lerin bunlar olacağını sanmıyorum. Çok saçma geliyor. Dııt edip kapanması ayrı bir sacmalık.
Harddiskten mi acaba diye düşünüyorum. Önceki PC'de de yapıyordu çünkü. Sizce Windows yüklü olmayan SSD kapatır mı PC'yı? Eski SSD de takılı ve eski PC de yapıyordu aynısını.
CS:GO'da 110'lara kadar düştügü de oluyor.
@Recep Baltaş.

Dosya Ekleri

• yükle 3.png
    yükle 3.png
    127,6 KB · Görüntüleme: 48
  • yükle 4.png
    yükle 4.png
    114,5 KB · Görüntüleme: 45
  • Yükle.png
    Yükle.png
    100,3 KB · Görüntüleme: 37
  • yükle 2.png
    yükle 2.png
    138,2 KB · Görüntüleme: 39
Son düzenleyen: Moderatör:
Doğrudur Windows10 yüklü olmayan SSD kapatırmı sizce PC'yi eskiden yapıyordu çünkü gene kapanıyordu eski PC'de 0'dan topladım SSD'yi 0'dan topladığıma taktım gene yaptı ben SSD'den süpheleniyorum sizce.

Bu arada değerlerde yalnız anakart sıcaklığını yüksek buldum. Kalanı sıcak değil serin bile.

75'i geçmiyor ekran kartı sıcaklıgı.

Etmiş SSD'yi sıkıntı yok FurMark işkence testi stress değil FurMark'da ekram kartı 80 derece ise AIDA testinde 75 geçmez oyunda 69 dereceyi geçmez.

RX 5000 serisi kartlar şaibeli olduğu için ondan olma ihtimali var. Ama şaibeli olmasaydı direk anakart derdim sorun için. Sağ olsun AMD öyle bir seri çıkardı ki bende RX 5500 XT var, adam kafasına göre davranıyor bana. Bazen 1 hafta iyi gidiyor bazen her dakika sorun çıkartıyor.

Ummadığımız yerden vurmasın bizi şu anda PC'de hafif kasma var cok zorladık herhalde.
BIOS normal ayarlarında hepsi.

Lütfen bu sayfadan da raminizin listede olup olmadığını kontrol edin RAM kodunuz da aynı olmalı marka model yeterli değil. Motherboard - The world leader in motherboard design | MSI Global
windows 10 olmasa dahi kapatabilir. en kesin sonucu hdd tune verecektir test biraz uzun sürebilir.
Doğrudur Windows10 yüklü olmayan SSD kapatırmı sizce PC'yi eskiden yapıyordu çünkü gene kapanıyordu eski PC'de 0'dan topladım SSD'yi 0'dan topladığıma taktım gene yaptı ben SSD'den süpheleniyorum sizce.

75'i geçmiyor ekran kartı sıcaklıgı.

Ummadığımız yerden vurmasın bizi şu anda PC'de hafif kasma var cok zorladık herhalde.
BIOS normal ayarlarında hepsi.

Hocam direk şöyle yapsak ben anlamadım cünkü attıgınızdan.
Lütfen bu sayfadan da raminizin listede olup olmadığını kontrol edin RAM kodunuz da aynı olmalı marka model yeterli değil. Motherboard - The world leader in motherboard design | MSI Global
windows 10 olmasa dahi kapatabilir. en kesin sonucu hdd tune verecektir test biraz uzun sürebilir.

Hocam direk şöyle yapsak ben anlamadım cünkü attıgınızdan.

RAM anakartınız tarafından desteklenmiyor olabilir. Listede anakartta denenip onaylanmış RAM'ler bulunuyor. Listede olmaması kesinlikle çalışmayacağı anlamına gelmiyor ama başka bir RAM'le denerseniz daha kesin sonuç alırsınız. Öncesinde SSD testi yapmanız daha makul.

RAM anakartınız tarafından desteklenmiyor olabilir. Listede anakartta denenip onaylanmış RAM'ler bulunuyor. Listede olmaması kesinlikle çalışmayacağı anlamına gelmiyor ama başka bir RAM'le denerseniz daha kesin sonuç alırsınız. Öncesinde SSD testi yapmanız daha makul.

Tamam dır teşekkür ederim yardımlarınız için HDD testi yapacağım olmadı RAM diye düşünmeye başalrız artık kusura bakmayın uğraştırdım sizide.

Yeni konular

Geri
Yukarı