RX 5700 sistem ekran karıncalanıyor

Hamzfb

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 3 hafta önce yeni bir sistem topladım. Bileşenler şu şekilde:
-Ryzen 5 3600.
-RX5700.
-Corsair Vengeance 2x8GB 3000MHz.
-MSI B450M'a Pro Max.
-Adata SU630 SSD.
İlk olarak BIOS'tan CBP ayarını kapatıp tekrar başlattığımda karşılaşmıştım bu ekranla. Bilgisayarda Windows ekranı gelmeden karıncalanma olmuştu. Daha sonra 2 kere daha oldu. Bugün de ilk defa masaüstündeyken CS:GO oyununa girerken ilk defa bu ekranı verdi. Biraz endişelendim. Acaba bu sorun ne ile alakalı olabilir? HDMI kablosu üzerinden bağlı. Kabloda sorun olacacağını sanmıyorum çünkü o da monitörle beraber geldi. Monitörü de yeni aldım sayılır. Yardımlarınızı bekliyorum.

a.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba hocam. Bende XFX RX 590 kullanıyorum. Bu şekilde 3-4 saniye boyunca karıncalanma olup sonra siyah ekran oluyordu ve monitörde no signal yazıyordu fakat kasa çalışmaya devam ediyordu. Ben sorunu şöyle çözdüm. 20.2.2 sürüm kullanırken kartın Frekans Mhz değerini 120 düşürüp güç limitini -10 yapınca düzelmişti. Şuan 20.4.2 sürümü kullanıyorum. Frekans Mhz değerini 90 düşürüp undervolt işlemi uyguladım bu sorunla karşılaşmadım. Sistem parçalarında herhangi bir sıkıntı yoksa dediğim ayarları deneyebilirsin. Belki çözüm olabilir.

Cevabin icin cok tesekkurler. OCCT testine tabii tuttum, 5dk boyunca calistirdim. Max 80derece gordum ve herhangi bir hata bulmadi. Donanimsal bir sorun yoktur umarim. Bende en son cikan surucu kurulu. Ama her zaman yapmiyor Total'de 6 kere karsilasmisimdir. Donanimsal bir sorun olma ihtimali var midir acaba?

Cevabin icin cok tesekkurler. OCCT testine tabii tuttum, 5dk boyunca calistirdim. Max 80derece gordum ve herhangi bir hata bulmadi. Donanimsal bir sorun yoktur umarim. Bende en son cikan surucu kurulu. Ama her zaman yapmiyor Total'de 6 kere karsilasmisimdir. Donanimsal bir sorun olma ihtimali var midir acaba?
Testlerde sıkıntı çıkmadıysa sorun yoktur diye düşünüyorum. Bu hatayı daha sık alırsanız dediğim ayarları deneyebilirsiniz.

Geri
Yukarı