Çözüldü RX 5700 sistem kurulumdan önce yasak işareti

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

efmsubal

Decapat
Daha fazla  
RAM
16GB 3000MHz
SSD veya HDD modeli
480 GB adata
Ekran kartı
RX 5700 MECH 8GB
Anakart
B450M PRO MAX
İşlemci
Ryzen 3500X
USB bellekten boot ettikten sonra macOS kur seçeneğini seçiyorum ve Apple logosu çıkıyor. Bir süre sonra böyle bir işaret çıkıyor.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    49,3 KB · Görüntüleme: 37
Üzerinde çizgi bulunan daire şeklindeki yasak simgesi, seçilen başlangıç diskinin bir Mac işletim sistemi içerdiğini ancak bunun Mac'inizin kullanabileceği bir macOS sürümü veya geliştirmesi olmadığını belirtir.

1. Mac'iniz kapanana kadar Mac'inizdeki güç düğmesini yaklaşık 10 saniye basılı tutun.
  2. Disk İzlencesi'ni kullanarak başlangıç diskinizi onarın.
  3. Disk İzlencesi herhangi bir hata bulamadıysa veya tüm hataları onardıysa macOS'i yeniden yükleyin.
  4. Hâlâ yardıma ihtiyaç duyuyorsanız Apple Destek bölümüne ulaşın.
Kaynak: Mac'iniz başlatıldığında üzerinde çizgi bulunan bir daire görüntüleniyorsa

BIOS ayarlarını doğru yaptığınıza emin misiniz? Ayrıca, uyumlu olduğuna da emin olmanız gerek.

Üzerinde çizgi bulunan daire şeklindeki yasak simgesi, seçilen başlangıç diskinin bir Mac işletim sistemi içerdiğini ancak bunun Mac'inizin kullanabileceği bir macOS sürümü veya geliştirmesi olmadığını belirtir.

1. Mac'iniz kapanana kadar Mac'inizdeki güç düğmesini yaklaşık 10 saniye basılı tutun.
  2. Disk İzlencesi'ni kullanarak başlangıç diskinizi onarın.
  3. Disk İzlencesi herhangi bir hata bulamadıysa veya tüm hataları onardıysa macOS'i yeniden yükleyin.
  4. Hâlâ yardıma ihtiyaç duyuyorsanız Apple Destek bölümüne ulaşın.
Kaynak: Mac'iniz başlatıldığında üzerinde çizgi bulunan bir daire görüntüleniyorsa

BIOS ayarlarını doğru yaptığınıza emin misiniz? Ayrıca, uyumlu olduğuna da emin olmanız gerek.
Evet hocam bütün ayarları yaptım ve güncel bir sistem olduğu için uyumlu olduğunu düşünüyorum.

GitHub - sileshn/Ryzentosh: Opencore EFI files to run MacOS Catalina, BigSur, Monterey or Ventura on AMD Ryzen 5 3600 CPU, AMD Radeon RX570 4gb GPU and Gigabyte B450 Aorus Elite motherboard using the BsxOc1 theme. bununla denediğimde ise yazılar akıyor ve ekran gidiyor.
@MertT1029

Evet hocam bütün ayarları yaptım ve güncel bir sistem olduğu için uyumlu olduğunu düşünüyorum.

GitHub - sileshn/Ryzentosh: Opencore EFI files to run MacOS Catalina, BigSur, Monterey or Ventura on AMD Ryzen 5 3600 CPU, AMD Radeon RX570 4gb GPU and Gigabyte B450 Aorus Elite motherboard using the BsxOc1 theme. bununla denediğimde ise yazılar akıyor ve ekran gidiyor.
@MertT1029
Ben de uyumlu olabilecek EFI dosyalarına bakıyordum, denemişsiniz ama olmamış. RX 5700 için EFI dosyası göremedim ben, araştırmaya devam ediyorum. Siz de bulabilirseniz deneyin.

Son düzenleyen: Moderatör:
All you have to do is in the boot-args add "adgpmod=pikera"

Reddit'te RX580'den RX5700 XT'ye geçiş yapan birisi boot-args'a bir üst satırda bulunan kodu eklemiş. Denemek isteyebilirsiniz.

Eklediği EFI dosyası bu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu sefer Apple logosunda takılı kaldı.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    99,3 KB · Görüntüleme: 17
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yes... But it's a little more involved.

1. Press Space at the OpenCore Picker.
  2. Select OpenShell.efi
  3. Examine the map presented as Shell opens to determine your EFI Partition. Mine would be the first partition of the NVMe drive. From there:

FSX: (Where X is the partition chosen) ls (to verify that you have the right partition. There should be EFI folder)
cd EFI\OC edit config.plist
[F4]boot-args<Enter> (Search for the boot-args entry)
Edit your boot-args between <String> and </String>
[F3] <Enter> (Save your changes)
[F2] (Exit editor) Ctrl-Alt-Del (Reboot)

@efmsubal

Geri
Yukarı