RX 5700 XT "ekran kartı çalışmayı durdurdu" sorunu

Adım Yok

Centipat
RX 5700 XT Nitro modelini kullanıyorum. Dün akşam bilgisayar çalışıyordu ama bu sabah açtığımda tüm ekran kartının fanları dönmüyor RGB'si çalışmıyor ve ekrana görüntü gelmiyordu. İşlemci ve kasa fanları çalışıyordu. Bu olayın sebebi ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
RX 5700 XT Nitro modelini kullanıyorum. Dün akşam bilgisayar çalışıyordu ama bu sabah açtığımda tüm ekran kartının fanları dönmüyor RGB'si çalışmıyor ve ekrana görüntü gelmiyordu. İşlemci ve kasa fanları çalışıyordu. Bu olayın sebebi ne olabilir?
PSU nedir? Öncelikle ekran geldiyse, DDU ile driveri kaldırın önce güncel olan sürücüyü yukleyin. Yükleme yapmadan önce driveri indirmiş olun ve yüklerken interneti kapatın. Yine aynı sorun olursa işlemleri aynı şekilde WHQL olan sürümü indirip yukleyin. Bir de iyi bakın tam oturumu mu ekran kartı. Hâlâ sorun varsa iade edin.

PSU nedir? Öncelikle ekran geldiyse, DDU ile driveri kaldırın önce güncel olan sürücüyü yukleyin. Yükleme yapmadan önce driveri indirmiş olun ve yüklerken interneti kapatın. Yine aynı sorun olursa işlemleri aynı şekilde WHQL olan sürümü indirip yukleyin. Bir de iyi bakın tam oturumu mu ekran kartı. Hâlâ sorun varsa iade edin.
Ekrana görüntü gelmiyor. PSU Corsair 650vs eğer doğru hatırlıyorsam.

Sokup tekrar takin gelirse dedigimi yapın. Yok gelmez ise ekran kartını farklı bir bilgisayarda deneyiniz.
İncehesapa aradım ve bana aynı şeyi söylediler. Sonra bilgisayarcıya götürüp yaptırdım (kendim yapmayı biliyorum ama sıkıntı olur diye) işe yaradı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı