RX 5700 XT ekran kartı fazla ısınıyor

kuxa

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 4 Aralık'da sistem toplarken ASUS Dual RX 5700 XT Evo OC model ekran kartını almıştım. Sonra kartta coil whine ve ısınma sorunu olduğunu fark edip ümraniye'deki ASUS servisine 10 Aralık'da götürdüm. Sonra 16 Aralık da bana kartı geri verdiler ve bize verdikleri kağıtta gelen sesin performansa etkisi olmadığı, yapılan testleri başarıyla geçtiği, fan ve termal bakımının yapıldığı yazıyordu. Kartı aldıktan sonra sıcaklıklara baktığımda, Cyberpunk'da 80 dereceyi görüyordu (kasamın önü Full mesh), masaüstünde fanlar çalışmazken (fanlar çalışırken 40 44 arası) 59 60 dereceyi görüyordu. Sonra kartın fanları çalışıp 55 54 dereceye düşürüp duruyordu ve geri 60'a çıkıyordu, sürekli bu döngü böyle devam ediyordu. Ben de 2 3 kez DDU ile driveri silip tekrar yükledim. Sonuç hala aynı, bugünse alakasız olduğunu bildiğim halde format atıp denedim. Sonuç hala aynı. Sizce bu saatten sonra ne yapabilirim? Daha yeni alınan bir kart tekrar fan ve termal bakımı yapıldığı halde nasıl bu kadar ısınır ve sizce bunu tekrar servise yollasam bir sonuç elde edebilir miyim? Boşta belki yüksek MHz'lerde çalışıyordur diyebilirsiniz onu da kontrol ettim yüksek MHz'lere çıkmıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı