RX 5700 XT Ekran Kartı ve X570 Anakarta Uyumlu PSU Önerisi (2000 TL)

İlk olarak anakartı mümkünse tercih etme. İmzada kullandığım anakartı seçebilirsin. Seasonic focus Plus 850W kullanan birisi olarak biraz pahalı olabilir ama kesinlikle öneririm. İlk kurulumu yaparken test soketiyle test ederken çalışmıyor sanmıştım. O kadar sessiz ve titreşimsiz çalışan bir model. Seasonic kalitesinden bahsetmeye gerek duymuyorum. Bende sistemi toplarken, sistemi kaliteli bir PSU'ya teslim etmek istediğim için bu modeli seçtim. Ama arkadaşların dediği gibi PSU'ya ayrılan bütçe diğer parçalara bakıldığında biraz yüksek.

İlk olarak anakartı mümkünse tercih etme. İmzada kullandığım anakartı seçebilirsin. Seasonic focus Plus 850W kullanan birisi olarak biraz pahalı olabilir ama kesinlikle öneririm. İlk kurulumu yaparken test soketiyle test ederken çalışmıyor sanmıştım. O kadar sessiz ve titreşimsiz çalışan bir model. Seasonic kalitesinden bahsetmeye gerek duymuyorum. Bende sistemi toplarken, sistemi kaliteli bir PSU'ya teslim etmek istediğim için bu modeli seçtim. Ama arkadaşların dediği gibi PSU'ya ayrılan bütçe diğer parçalara bakıldığında biraz yüksek.
Peki hocam UPS kullanıyor musun?

Ekran kartı rtx2080ti kullandığı 260W önerilen psu 650W, rayzen 9 3950x varsayılan tdp değeri 105W diye biliyorum. 1000W ve üzeri psuyu nereye kullanmayı düşünüyorsunuz? Odayı aydınlatabilirsiniz.
Aşağıdaki sistem için bile 850W bir psu kullanılmış. Abartı psuya cidden gerek yok. Bütçenizi doğru kullanın bence.

Test Sistemi
Kurduğumuz test sisteminin teknik özellikleri şöyle:
  • ASUS ROG Maximus XI Formula Z390 Anakart
  • Intel Core i9-9900K @5 GHz İşlemci
  • G.Skill SniperX DDR4-3400 MHz RAM @3400 MHz (F4-3400C16D-16GSXW)
  • Samsung 970 EVO SSD
  • Corsair RM850X PSU
  • ASUS ROG-STRIX-RTX2080TI-O11G-GAMING Ekran Kartı
  • ASUS PG27AQ Monitör

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı