RX 5700 XT için 2K monitör önerisi

harfnarfjordur

Centipat
yeni sistemim için monitor arıyorum fakat çok kararsız kaldım. Oyun ve film için alıyorum, oynadığım oyunlar genelde RPG ve strateji türü oyunlar FPS oynamıyorum, rekabetçi değilim; kafam rahat sakin sakin vakit geçirmeyi seviyorum :D.

Araştırdığım kadarıyla IPS panel bu iş için daha uygunmuş. Monitorün 2K olması şart, Sapphire RX 5700 XT Nitro+ ekran kartına sahibim. Tanıdıklarım bu karta 2K altı monitörün saygısızlık olacağı fikrinde.

Bütçem ise zorlarsam maksimum 3bin lira. Ek olarak sormak istediğim bir diğer konu da, 24 Inc tercih etmemin daha iyi olacağına dair tavsiyeler aldım. Sebebiyse 2K olmayan oyunlar yüksek Inc'lerde kötü gözüküyormuş vs. böyle bir şey var mıdır? Günümüzde 2K desteği olmadan çıkan oyun kaldı mı? Cehaletimden soruyorum.

Bir kaç monitör belirledim hepsinin ortak özelliği 2K olması ama paneli ve Inc değişkenlik gösteriyor, yukarıda yazdıklarıma istinaden yorumlarınızı da bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
ViewSonic VX2758-2KP-MHD en iyi tercih olur. @srcn90 Arkadaşımız kullanıyor galiba. Detaylı bilgi verebilir.

Hocam kullanıyorum da görüntüde problem var. @Silinen üye arkadaşımda da aynı problem var ve ikimizin de GPU'su farklı, yani problem monitörden diye düşünüyoruz. Bu sorun dışında monitör gayet güzel, renkler falan ben çok sevdim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Monitörü tereddütsüz önerebilirim ama çözemediğimiz bir sorun var. @srcn90 hocam videoyla göstermiş sorunu. Sanırım kronik bir sıkıntısı var. Her monitörde aynı durum var mı, şansımıza mı denk geldi, bilemiyorum.

Size alacağınız monitörün markasından önce boyutu konusunda bir öneride bulunayım. Tavsiyem monitör boyutu 32 inc ya da en az 27 inç olsun. Ben samsung CHG70 32 inç olanını kullanıyorum ve bilhassa oyunlarda sunduğu görsellik 24 inç olan diğer monitörüme göre boyutu anlamında kat be kat fazla. Bu da oyun oynamayı gerçek bir keyfe dönüştürüyor. Kim ne derse desin görselliği geniş bir pencereden izlemek dar bir perspektifden izlemekten çok daha fazla zevklidir.

Geri
Yukarı