RX 5700 XT için en stabil sürücü hangisidir?

Cyanora

Centipat
Merhabalar.

Kafama şöyle bir sorun takıldı. Önce AMD adrenalin "19.9.2 (WHQL)" damgalı olan sürümü indirdim ve çoğu şey stabil gibiydi. Daha sonra Fortnite'da Ultra ayarlarda, daha oyuna girmeden atıyordu.

Daha sonra en son olan sürümü indirdim, "19.12.1" idi sanırım. Bu sürücüyü kurdum ve daha kötü bir şekilde, düşük ayarlarda çalışan sistem birden atmaya ve bazende mavi ekran almama neden oldu.

Bu mavi ekran hatalarından 3 defa aldıktan sonra artık tekrar temiz kurulum yapma kararı aldım ve Windows 10 Pro kurdum. Diğer tüm sürücüleri Windows Update ile birlikte yaptıktan sonra AMD yongaseti sürücülerini indirerek kurdum.

Şimdi ekran kartı RX 5700 XT için hangi sürücüyü indirsem diye kara kara düşünüyorum. "WHQL" damgalı olan "19.9.2" sürümünü mü, en son çıkan (bence beta sürüm gibi) sürümü mü kursam?

Fikirlerinizi ve önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar, şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben en son çıkan sürümünden önce performanstan memnun değildim Kingdom Come: Deliverince oyununda donma oluyordu.

Ama güncelleme ile performansı gözle görülür şekilde arttı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar.

Kafama şöyle bir sorun takıldı. Önce AMD adrenalin "19.9.2 (WHQL)" damgalı olan sürümü indirdim ve çoğu şey stabil gibiydi. Daha sonra Fortnite'da Ultra ayarlarda, daha oyuna girmeden atıyordu.

Daha sonra en son olan sürümü indirdim, "19.12.1" idi sanırım. Bu sürücüyü kurdum ve daha kötü bir şekilde, düşük ayarlarda çalışan sistem birden atmaya ve bazende mavi ekran almama neden oldu.

Bu mavi ekran hatalarından 3 defa aldıktan sonra artık tekrar temiz kurulum yapma kararı aldım ve Windows 10 Pro kurdum. Diğer tüm sürücüleri Windows Update ile birlikte yaptıktan sonra AMD yongaseti sürücülerini indirerek kurdum.

Şimdi ekran kartı RX 5700 XT için hangi sürücüyü indirsem diye kara kara düşünüyorum. "WHQL" damgalı olan "19.9.2" sürümünü mü, en son çıkan (bence beta sürüm gibi) sürümü mü kursam?

Fikirlerinizi ve önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar, şimdiden teşekkürler.
Yeni kartlarda özellikle AMD'de son sürüm herzaman en iyi sürümdür.

Son sürümü kurduğumda ise (yani AMD RADEON adrenalin) den bahsediyorum, bu seferde yeni güncelleme var ve recommended (önerilen) olarak eski sürüm olan 19.9.2 sürümü belirtilmekte programın içersindeki güncelleme bölümünde, ne yapacağımı şaşırmış vaziyetteyim.

Radeon adrenalin programındaki oyun için özel yada global oyun ayarlarını ve ekran ayarlarındaki ayarları nasıl yapılması gerektiğini ayrıntılı açıklayan bir rehber var mı acaba ben denk gelmedim hiç ?

Ben son sürümü kullanıyorum memnunum.Bir önceki sürümde bir takım sorunlar yaşıyordum.

Kartı aldığımdan beri bir çok sürüm denedim ama 19.10 sürümlerinden sonra denemeyi bıraktım.

Şuan hala 19.7.5 i kullanmaktayım. 19.12.2 ye yükseltmeli miyim? açıkçası önceki yaşadığım sorunlardan sonra yeni driver kurmaya çekinir oldum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı