RX 5700 XT Nitro+ 1RPM'de çalışıyor

system32exec

Hectopat
Yukarıda da belirttiğim gibi ekran kartının fanları 1RPM'de çalışıyor. Sıcaklıklar 70-78 derece de oluyor sizce normal mi? Bazen ise anlık takılmalar oluyor ve çok nadir de olsa PC reset atıyor oyunlarda. BIOS güncellemesi gelmişti + WHQL olan ekran kartı güncellemesini yüklemiştim. Ocak ayında toplatmıştım PC'yi sıfır olarak. Yeni yeni olmaya başladı bu sorun.

İşlemci: AMD Ryzen™5 3600 soket AM4 + Wraith Stealth 3.6GHz - 4.2GHz 32MB 65W 7nm.

Anakart: Gigabyte B450 GAMING X AMD B450 socket AM4 Ryzen™ DDR4 2933MHz USB 3.1.

Ekran kartı: Sapphire Radeon™ RX 5700 XT Nitro+GDDR6 8 GB 256Bit AMD Radeon RGB.

RAM: 16 GB DDR4 3200 MHz t-Force Delta RGB Black 8gbx2.

Kasa: Corsair Carbide serısı Spec-Delta 80Plus 550W RGB fanlı MidT ATX.

SSD: Toshiba OCZ 480GB TR200 serisi SATA 3.0 SSD.

Yukarıda da belirttiğim gibi ekran kartının fanları 1RPM'de çalışıyor. Sıcaklıklar 70-78 derece de oluyor sizce normal mi? Bazen ise anlık takılmalar oluyor ve çok nadir de olsa PC reset atıyor oyunlarda. BIOS güncellemesi gelmişti + WHQL olan ekran kartı güncellemesini yüklemiştim. Ocak ayında toplatmıştım PC'yi sıfır olarak. Yeni yeni olmaya başladı bu sorun.

İşlemci: AMD Ryzen™5 3600 soket AM4 + Wraith Stealth 3.6GHz - 4.2GHz 32MB 65W 7nm.

Anakart: Gigabyte B450 GAMING X AMD B450 socket AM4 Ryzen™ DDR4 2933MHz USB 3.1.

Ekran kartı: Sapphire Radeon™ RX 5700 XT Nitro+GDDR6 8 GB 256Bit AMD Radeon RGB.

RAM: 16 GB DDR4 3200 MHz t-Force Delta RGB Black 8gbx2.

Kasa: Corsair Carbide serısı Spec-Delta 80Plus 550W RGB fanlı MidT ATX.

SSD: Toshiba OCZ 480GB TR200 serisi SATA 3.0 SSD.
Dostum geçmiş olsun. Bilgisayar özelliklerimiz hemen hemen aynı. Bende de aynı sorun var. Forumda araştırırsan genel olarak kartın bu tarz sıkıntısının olduğunu görürsün.

1 RPM'de çalışması teknik olarak çok olası değil. Muhtemelen program yanlış ölçüm yapıyor. 1 RPM gösterdiğinde ekran kartı fanlarına baktınız mı gözünüzle?
Sıcaklıklar normalin bi' tık üstünde, fan hızını arttırarak biraz düşürebilirsiniz ama bu düzeyde olması da sıkıntı yaratmaz.
Ek olarak PSU'nuz bu kart için yetersiz.

Son düzenleme:
Artı -3 Eksi
PSU yetersiz demişsiniz arkadaşlar, Ama Ocak ayından Ağustos ayına kadar hiçbir sorun yoktu. Kapanma takılmalar 1RPM' de çalışma gibi şeyler yoktu. Ve aynı oyunları oynuyordum. Şimdi mi PSU yetersiz oldu ? :D
Dostum PSU falan boş ver aynı kart bende var PSU değiştim daha kalitelisini aldım hala siyah mavi hangi renk ararsan hata alıyorum. Kartın kendisi sıkıntı.

Yeni konular

Geri
Yukarı