RX 5700 XT Nitro+GDDR6 fan testi başlamıyor

system32exec

Hectopat
Resim de görüldüğü gibi hata alıyorum. Tam olarak sorun nedir sizce?

1.jpg

Kartınız ikinci el mi? Oyun oynarken ısınma veya fan dönmeme sorunu yoksa çok takılacak bir problem değil bence. Eğer takılırsanız servise göndermeyi deneyebilirsiniz.

Kartınız ikinci el mi? Oyun oynarken ısınma veya fan dönmeme sorunu yoksa çok takılacak bir problem değil bence. Eğer takılırsanız servise göndermeyi deneyebilirsiniz.
İşlemci : AMD Ryzen™5 3600 Soket AM4 + Wraith Stealth 3.6GHz - 4.2GHz 32MB 65W 7nm

Anakart : GIGABYTE B450 GAMING X AMD B450 Socket AM4 Ryzen™ DDR4 2933MHz USB 3.1

Ekran Kartı : SAPPHIRE RADEON™ RX 5700 XT NITRO+GDDR6 8GB 256Bit AMD Radeon RGB

RAM : 16 GB DDR4 3200 Mhz T-FORCE DELTA RGB BLACK 8GBx2

Kasa : CORSAIR CARBIDE SERİSİ SPEC-05 550W MidT ATX

SSD : TOSHIBA OCZ 480GB TR200 Serisi Sata 3.0 SSD

Bilgisayarı Ocak ayın'da toplattım ikinci el olan parçası yok. Yani sıfır kasa, sıfır parçalar. başka bir test yok mudur yapabileceğim ? herhangi bir sorun olup olmadığını anlamam için.

Kesinlikle güç kaynağın yetersiz. Oyun oynarken siyah ekran falan alıyor musun? OCCT ile Power testi yap. Furmark ile erkan kartını test et.

Yük altındayken de mi dönmüyor? Ocak ayından beri mi böyle yoksa yeni mi oluştu? Ekran kartın bozulmuş olabilir. Güç kaynağında yetersiz dediğim gibi. Oyun oynarken siyah ekran oldu mu hiç?

Yük altındayken de mi dönmüyor? Ocak ayından beri mi böyle yoksa yeni mi oluştu? Ekran kartın bozulmuş olabilir. Güç kaynağında yetersiz dediğim gibi. Oyun oynarken siyah ekran oldu mu hiç?
League of Legends oynadım 5 dakika boyunca 3 fan da dönmedi. Siyah ekran falan olmuyor hiç donma takılmada olmuyor. Hayır Ocak Ayında beri böyle değil daha yeni olmaya başladı. BİOS'a güncelleme geldi onu yapmıştım, bilmiyorum alakası var mıdır.
Şimdi test yaptım Pes 2020 oynadım sıcaklık artınca fanlar otomatik devreye giriyor çalışıyor. Sıcaklık düşünce de otomatik olarak duruyor. Bu normal birşey mi

Son düzenleme:
League of Legends oynadım 5 dakika boyunca 3 fan da dönmedi. Siyah ekran falan olmuyor hiç donma takılmada olmuyor. Hayır Ocak Ayında beri böyle değil daha yeni olmaya başladı. BİOS'a güncelleme geldi onu yapmıştım, bilmiyorum alakası var mıdır.
Şimdi test yaptım Pes 2020 oynadım sıcaklık artınca fanlar otomatik devreye giriyor çalışıyor. Sıcaklık düşünce de otomatik olarak duruyor. Bu normal birşey mi
Evet normal bir şey. Yeni nesil ekran kartları 55-60 derecelerde fan çalıştırır. Eğer ısınma yoksa kartınızda servise göndermenize gerek yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı