RX 5700 XT satıp RTX 2060 Super almak

SHER-LOCKED

Megapat
Makaleler
2
Daha fazla  
Dostlar 3200 ₺'ye aldığım Sapphire Pulse RX 5700 XT ekran kartını daha hiç kullanmadım. Okuduğum sorunlardan sonra gözümü korkuttu kart. 3300 ₺'ye satma kararı aldım. Alıcı da çıktı. 3.3K bütçede ne almalıyım?

Dostum RX 5700XT aynı fiyat bandındaki NVIDIA kartlardan daha performanslıdır ama sürücü ve benzeri sorunları yüzünden satmanız en doğru seçim olmuş zaten ekran kartında lider firma NVIDIA gerisine bir şey dememize gerek yok diye düşünüyorum. RTX 2060 Super güçlü bir kart alınabilir.
Kartla alakalı sorunlarınız yok ise sakın satmayın. RX 5700 XT RTX 2070 Super gücündedir.

Dostum güçlü buraya kadar okeyizde herhangi bir hatada arkadaşı sistemden soğutabilir. AMD ne kadar çözüldü çözdük dese de 20 kişiden 1'inde aynı benzeri hatalar meydana geliyor.

Dostum RX 5700XT aynı fiyat bandındaki NVIDIA kartlardan daha performanslıdır ama sürücü ve benzeri sorunları yüzünden satmanız en doğru seçim olmuş zaten ekran kartında lider firma NVIDIA gerisine bir şey dememize gerek yok diye düşünüyorum. RTX 2060 Super güçlü bir kart alınabilir.
Aynen ben de öyle düşünüyorum. Ve ayrıca :
Kartla alakalı sorunlarınız yok ise sakın satmayın. RX 5700 XT RTX 2070 Super gücündedir.
RX5700Xt RTX 2070 Super'e denk değil.

Performansi 2060 superden daha iyi, ama dlss 2.0 destekleyen oyunlarda rtx kart daha yuksek fps degerleri verecektir. Onumuzdeki senelerde baya yayginlasacagini dusunuyorum, death stranding oyununda inanilmaz performans sagliyor.

Bende diyordum ne zaman atılacak bu yorum. Şu saçma benzetmeleriniz yüzünden kaç kişinin AMD den canı yandı..

RX 5700 XT, RTX 2060 Super'e göre çok çok daha güçlü bir karttır. Kartın bazı sorunları olduğu söyleniyor evet bunlarda benim gözümü korkutuyor ama bir arkadaş voltajla ve saat hızıyla oynarsanız düzeltebilirsiniz eğer sorun çıkarsa demişti. Sorun çıkmayadabilir. Ben olsam bir denerdim çünkü RX 5700 XT 4K'da RTX 2080 Ti'ın ensesinde dolanan bir kart.

Ya bir işinize bakın. 2080 Tİ nin ensesindeymiş. Hadi ordan..

RX 570 kartımı 800 TL'ye verdim 6 ay önce 1000 TL'ye almıştım. Sürücü sıkıntıları WattMan hataları derken sinir etti beni bir güncelleme geliyordu atmaya korkuyordum en güzeli NVIDIA'ya geçmek. 😀

Denemeden bu işe atlamanı önermem tamam insanların dilinde sıkıntılı kart ama sorun da yasamayabilirsin. Kendim de 5700XT kullanıyorum çok şükür hiçbir sorun yok. Öncelikle bir kartı tak kullan belki sorun yaşamayacaksın sorun yaşamazsan yoluna bu kartla devam et eğer sorun yaşarsan da onu o zaman düşünürsün. 5700XT, 2070'den iyi 2070S'den biraz düşük yahut eşit diyebiliriz bu yüzden 2060S kartına hemen atlama.
Şunuda eklemek istiyorum bu karta 10 kişi sorun var diyorsa bunu diyenleri 3 - 4'ü kartı kullanıp gerçekten sorun yaşayan kişiler kalanları ise kullanmadan duyduğuyla sorunlu diyen kişiler.

Son düzenleme:
RX 5700 XT, RTX 2060 Super'e göre çok çok daha güçlü bir karttır. Kartın bazı sorunları olduğu söyleniyor evet bunlarda benim gözümü korkutuyor ama bir arkadaş voltajla ve saat hızıyla oynarsanız düzeltebilirsiniz eğer sorun çıkarsa demişti. Sorun çıkmayadabilir. Ben olsam bir denerdim çünkü RX 5700 XT 4K'da RTX 2080 Ti'ın ensesinde dolanan bir kart.

Yeni konular

Geri
Yukarı