RX 5700 XT sistemde God of War FPS düşmesi

beruxen

Kilopat
Daha fazla  
Aşağıda sistemin özelliklerini ve driver sürümünü belirteceğim. Oyunda bazı sahnelerde ve bazı anlarda FPS drop oluyor. Anlık FPS çok fazla düşüyor. İnternette 6-7 ay öncesinde bu sorunlardan şikayetçi olanlar var ama çözüm bulamamışlar anladığım kadarıyla. Bu arada oyunu 1440p olarak oynuyorum. FSR performans modunda açık.
* Sapphire RX 5700 XT ekran kartı (driver: Adrenalin 22.5.1 recommended (WHQL))
* i7 6700K işlemci.
* 16 GB 3000MHz RAM.

Aynı sorunu bende yaşıyorum laptopumda. High ayarlarda FPS yüksek olmasına rağmen drop yiyorum. Orjinal ayarlara çekince düzeliyor. Oyun sırasında 14 GB civarı bi ram kullanımı oluyor. Sanırım ram yetişmediği için bi problem söz konusu ikimizde de.

Msi Afterburner kullanarak oyunu oynarken aldığın değerleri paylaşabilir misin?
CPU kullanımı, sıcaklığı; GPU kullanımı, sıcaklığı, clock hızı (frekansı); RAM kullanımı değerlerini açıp ss atabilirsin.

Oyunu 1080p olarak oynamanı öneririm.
Ekran çözünürlüğü 1440p. FSR açınca 720P görüntüden yükseltme yapıyor zaten.

Aynı sorunu bende yaşıyorum laptopumda. High ayarlarda FPS yüksek olmasına rağmen drop yiyorum. Orijinal ayarlara çekince düzeliyor. Oyun sırasında 14 GB civarı bir RAM kullanımı oluyor. Sanırım RAM yetişmediği için bir problem söz konusu ikimizde de.

İnternette AMD'nin DX11 sürümünü tam olarak desteklemediği sorunun bundan kaynaklı olduğunu anlatan birkaç forum gördüm. DXVK adında bir şey indirip yükleyince FPS yükseliyordu. Onu da deneyip buraya yazacağım.

MSI Afterburner kullanarak oyunu oynarken aldığın değerleri paylaşabilir misin?
CPU kullanımı, sıcaklığı; GPU kullanımı, sıcaklığı, clock hızı (frekansı); RAM kullanımı değerlerini açıp SS atabilirsin.

Açıkçası oyun içinde Afterburner kullanıp değerlere hiç bakmadım. Ama FPS düşmesi"u çok net hissettim. Oyun içinde burada kayıt alıp paylaşmaya çalışacağım.

FPS düşmesi öncesi ve sonrası fotoğrafları yükledim. Oyunu video olarak kayıt almaya çalışınca daha fazla FPS düşmesi oldu. DXVK ile test edip düzelme olursa buradan paylaşacağım.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    1,2 MB · Görüntüleme: 42
  • 2.png
    2.png
    1,8 MB · Görüntüleme: 36
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı