Çözüldü RX 5700 XT "Sisteminizde bir sürücü zaman aşımı meydana geldi" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Red3481

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar dostlar. Uzun süredir birkaç problem üzerinde çalışıyordum oyunda stutter olayları olsun başka şeyler olsun bir sorunu PSU alarak düzelttim. Fakat şimdi ise nedendir bilinmez;

asdasdas.PNG

Bu hatayı alıyorum.
MSI RX 5700 XT Gaming X Model ekran kartım var.
BIOS güncellemesi hakkında hiçbir fikrim yok çünkü nereden ve nasıl güncelliyoruz anlamadım. Ama "WattMan değerleri sıfırlandı" diye önceden bir bildirim geldi sonrada bu hatayı aldım.

Bu sorun nedendir? Ne yapılmalı? Ekran Kartı'nın BIOS'u güncellenmesi gerekiyorsa nasıl ve nereden (official bir şekilde) güncellenir? Ve son sorum ise eğer kendim bir şekilde BIOS'u güncellersem herhangi bir şekilde servisi gider mi?

Çözüm
Zaten sürücülerde bir patlak her zaman veriyor. AMD'nin çözemediği tek problem diyebiliriz neredeyse :D fakat herhangi bir şekilde minimum'a çekemiyor muyuz? Önereceğiniz stabil çalışan bir sürücü versiyon'u yok mu?
20.12.1 şuan bu sürücüyü kullanıyorum. Kurduğumdan beri herhangi bir sorun çıkartmadı.
Zaten sürücülerde bir patlak her zaman veriyor. AMD'nin çözemediği tek problem diyebiliriz neredeyse :D fakat herhangi bir şekilde minimum'a çekemiyor muyuz? Önereceğiniz stabil çalışan bir sürücü versiyon'u yok mu?
Bu arada bu şekilde daha stabil kullanıyorum. İsterseniz bir göz atın. RX 5700 XT Overclock Rehberi | Technopat Sosyal
Son durum nedir hocam?

Sizin ayarları yaptım herhangi bir sıkıntı çıkarmadı, yalnız benimkisi çift fan olduğu için olsa gerek Max 80 dereceyi gördüm. Onun dışında kafama takılan başka soru yok. Sıfır RPM ayarı açıkken de 70 derecede fanlar çalışıyor, fakat normalde 60 olması gerek. Onu da zaten MSI Dragon Center indirerek çözdüm Twin Frozr özelliği oradan açılınca 60'dan sonra otomatik çalışıyor.

Ne çökme ne kasma kaldı, FPS değerleri de sabitlendi normalin az üstünde FPS alıyorum. Vallahi elinize sağlık.

Sizin ayarları yaptım herhangi bir sıkıntı çıkarmadı, yalnız benimkisi çift fan olduğu için olsa gerek Max 80 dereceyi gördüm. Onun dışında kafama takılan başka soru yok. Sıfır RPM ayarı açıkken de 70 derecede fanlar çalışıyor, fakat normalde 60 olması gerek. Onu da zaten MSI Dragon Center indirerek çözdüm Twin Frozr özelliği oradan açılınca 60'dan sonra otomatik çalışıyor.

Ne çökme ne kasma kaldı, FPS değerleri de sabitlendi normalin az üstünde FPS alıyorum. Vallahi elinize sağlık.
Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. İyi akşamlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı