RX 5700XT Fullscreen'de ekran kararıyor oyundan çıkınca açılıyor

Emirkose

Femtopat
ASUS TUF Gaming anakart.
Sapphire Nitro+ RX 5700XT.
Ryzen5 3600X.
16 GB RAM.
480GB SSD.
Monitörümde ViewSonic 27inc 144Hz 1ms fullhd kavisli ekran. Şu internette 1800 liralık ekran.
Sorunum CS:GO, Apex, Red Alert 3, Rise of Tomb Raider gibi oynadığım oyunlarda oyunu acip menüden basla deyip oyun ekrani fullscreen gecince kapaniyor ekran. Oyun ise arkada sıkıntısız devam ediyor. Alt+Tab yapınca veya oyundan çıkınca hiçbir sıkıntım yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
ASUS TUF Gaming anakart.
Ryzen5 3600X.
16 GB RAM.
480GB SSD.
Monitörümde ViewSonic 27inc 144Hz 1ms fullhd kavisli ekran. Şu internette 1800 liralık ekran.
Sorunum CS:GO, Apex, Red Alert 3, Rise of Tomb Raider gibi oynadığım oyunlarda oyunu acip menüden basla deyip oyun ekrani fullscreen gecince kapaniyor ekran. Oyun ise arkada sıkıntısız devam ediyor. Alt+Tab yapınca veya oyundan çıkınca hiçbir sıkıntım yok.

Ben son çıkan sürücü ile bir sorun yaşamıyordum. Oyunun siyah ekrana düştüğünde HDMI kablosunu çıkar ve tak Windows'u yeniden başlatana kadar geçici olarak sorunu çözüyor.

DDU programını indirip Safe Moda aldıktan sonra driveri kaldırın 20.4.2 sürümü bence iyi ve çoğu insan o sürümde sorun yaşamadı o driveri indirin, fabrikasyon modunu deneyin. İşe yarayacağını düşünüyorum bendede RX5700XT THIC III var, son sürümde sıkıntılar yaşadım. AMD'nin alışık durumu zaten.

ASUS TUF Gaming anakart.
Ryzen5 3600X.
16 GB RAM.
480GB SSD.
o
Ben son çıkan sürücü ile bir sorun yaşamıyordum. Oyunun siyah ekrana düştüğünde HDMI kablosunu çıkar ve tak Windows'u yeniden başlatana kadar geçici olarak sorunu çözüyor.
oyle idare ediyorum zaten ama bazen olmuyor birkac kez deniyorum.bıktırıyor.pc yeni aldım.bir avuç dolusu para verdim.monitoru değiştirince düzelir mi
Sorun tamamen ekran kartı ile alakalı mümkünse kartı satmaya bakın ve NVIDIA kart alın.
Kardes valla en iyisi diye aldık.sifir malzeme.o kadar da övüldu her yerde.oyun oynarken bi sikinti yok.rn yuksek ayarlarda 150 fpsden asagi dusmuyorum ama su olay beni bezdiriyor.
Ben de yaşadım bunu 5700xt ile. Ekran kartı driverını fabrika ayarlarına getir, düzelmişti ben de böyle. Bir de kullanıyorsan msi afterburner tarzı programları kullanma.
Amdnin kendi programi var.onu kullaniyom
20.2.2 Driver'i dener misin?
Deneyeyim kardes.ama buradaki arkadaslarin yorumlarından da anladığım sorunum monitor kaynakli degil de ekran karti kaynakli.dogru mudur?
DDU programını indirip Safe Moda aldıktan sonra driveri kaldırın 20.4.2 sürümü bence iyi ve çoğu insan o sürümde sorun yaşamadı o driveri indirin, fabrikasyon modunu deneyin. İşe yarayacağını düşünüyorum bendede RX5700XT THIC III var, son sürümde sıkıntılar yaşadım. AMD'nin alışık durumu zaten.
Monitor bozuk sandım.eyvallah deneyeyim kardes.
Sorun tamamen ekran kartı ile alakalı mümkünse kartı satmaya bakın ve NVIDIA kart alın.
Diger arkadaslarin dediklerini deneyeceğim,pc alali 1 ay oldu zaten.10800 lira para verdim.degistiriveririm ekran kartini sorunu cozemezsem

Son düzenleme:
o
oyle idare ediyorum zaten ama bazen olmuyor birkac kez deniyorum.bıktırıyor.pc yeni aldım.bir avuç dolusu para verdim.monitoru değiştirince düzelir mi

Kardes valla en iyisi diye aldık.sifir malzeme.o kadar da övüldu her yerde.oyun oynarken bi sikinti yok.rn yuksek ayarlarda 150 fpsden asagi dusmuyorum ama su olay beni bezdiriyor.

Amdnin kendi programi var.onu kullaniyom

Deneyeyim kardes.ama buradaki arkadaslarin yorumlarından da anladığım sorunum monitor kaynakli degil de ekran karti kaynakli.dogru mudur?

Monitor bozuk sandım.eyvallah deneyeyim kardes.

Diger arkadaslarin dediklerini deneyeceğim,pc alali 1 ay oldu zaten.10800 lira para verdim.degistiriveririm ekran kartini sorunu cozemezsem

Monitör ile alakası yok sorun ekran kartında. HDMI kablosunu değiştirmeyi denemiştim ilk seferinde dünya para vermiştim kabloya kaliteli olsun bari diye. Hiç bir işe yaramadı, beklemekten başka çaren yok anlayacağın.

O
Oyle idare ediyorum zaten ama bazen olmuyor birkac kez deniyorum. Bıktırıyor. PC yeni aldım. Bir avuç dolusu para verdim. Monitöru değiştirince düzelir mi?

Kardes vallahi en iyisi diye aldık. Sifir malzeme. O kadar da övüldu her yerde. Oyun oynarken bir sikinti yok. RN yuksek ayarlarda 150 FPS'den asagi dusmuyorum ama su olay beni bezdiriyor.

AMD'nin kendi programi var. Onu kullaniyom

Deneyeyim kardes. Ama buradaki arkadaslarin yorumlarından da anladığım sorunum monitör kaynakli degil de ekran karti kaynakli. Dogru mudur?

Monitör bozuk sandım. Eyvallah deneyeyim kardes.

Diger arkadaslarin dediklerini deneyeceğim, PC alali 1 ay oldu zaten. 10800 lira para verdim. Degistiriveririm ekran kartini sorunu cozemezsem

Driver kaynaklı. 20.2.2 sürücüsü ama biraz daha sağlam.

Geri
Yukarı