RX 5700XT madencilikte ne kadar kazandırır?

Burhan67

Centipat
Değerli arkadaşlarım hepinize iyi günler. Ryzen 5 3600X RX 5700XT'li kasam var bu kasayla 7/24 saat mining yapsam ayda ne kadar kazanabilirim ve sıcaklık olayını nasıl yapabilirim? Beni aydınlatabilecek arkadaşlarım varsa çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Değerli arkadaşlarım hepinize iyi günler. Ryzen 5 3600X RX 5700XT'li kasam var bu kasayla 7/24 saat mining yapsam ayda ne kadar kazanabilirim ve sıcaklık olayını nasıl yapabilirim? Beni aydınlatabilecek arkadaşlarım varsa çok sevinirim.
Tek ekran kartıyla kazanamazsınız. 10 lira civarı kárınız olabilir elektrik faturasından dolayı. (Lütfen kızgın atmayın.)

Günde 25 TL Ethereum ile.

Merak ettiğiniz başka GPU'ları da What To Mine üzerinden görebilirsiniz.

Teşekkür ederim peki aylık elektrik masrafım ne olur hocam.
Tek ekran kartıyla kazanamazsınız. 10 lira civarı kárınız olabilir elektrik faturasından dolayı. (Lütfen kızgın atmayın.)
Ortalama kaç MHz Kazım gücü olması gerekli hocam

Teşekkür ederim peki aylık elektrik masrafım ne olur hocam.
Yaşadığınız bölgede elektrik ücretleri nedir bilmiyorum, o yüzden kendi yaşadığım şehre göre hesaplayacağım.

100W ile çalıştığını varsayarak 100*24 = 2.4KW günde elektrik tüketimi, 2.4*30 = 72KW ayda elektrik tüketimi, yaşadığım bölgede 1KW elektrik = 0.4 TL. 72*0.4=28.8 TL sadece ekran kartınızın aylık elektrik gideri. 5-10 TL arası da kalan sistemin harcadığını varsayarak Toplamda maksimum 45 TL civarlarında bir elektrik gideriniz olacağını söyleyebilirim. 25*30-45=705 TL aylık gelir.

Kendi bir ekran kartıyla ne yaptığı sizi zerre ilgilendirmez. İsterse 100 tane alsın, yine de sizi ilgilendirmez. Gereksiz mesaj olarak şikayet ediyorum.

Elinizdeki sistemle mining yapmak pek mantıklı bir iş gibi durmuyor. Hem çok bir kazancınız olmayacak hem de sistemi boş yere yormuş olacaksınız.

5-10 TL arası da kalan sistemin harcadığını varsayarak
Hatta sistem ekran kartınızla aynı tüketimi yapsa bile maksimum elektrik gideriniz 57 TL olacaktır. Buna göre kararınızı verirsiniz.
İsteyen istediğini yapar diyorum kardeşim. Seni de zerre ilgilendirmez. Üslubunu düzelt önce.
Yani birisi mining yapanlara öfke kusarken sorun yok fakat bu mining yapanlara öfke kusan insanlara karşı aynı davranış kötü mü oluyor? Ben anlamadım şimdi.

Son düzenleme:
Köşeyi dönünce sanki 30 ekran kartı yapmayacaksın.
Köşeyi dönünce sanki 30 ekran kartı yapmayacaksın.
Tamam söz 30 ekran kartı yapayım yapınca 1 tanesini sana veririm gidip kendine sistem kurarsın.
Hatta sistem ekran kartınızla aynı tüketimi yapsa bile maksimum elektrik gideriniz 57 TL olacaktır. Buna göre kararınızı verirsiniz.

Yani birisi mining yapanlara öfke kusarken sorun yok fakat bu mining yapanlara öfke kusan insanlara karşı aynı davranış kötü mü oluyor? Ben anlamadım şimdi.
Hocam size nasi teşekkür etsem azdır beni bilgilendirdiginiz için bazı arkadaşlar sanki tüm ekran kartlarını ben alıp piyasayı yok etmişim gibi tepki gösterdiler :) benim zaten güzel bir işim var para kazanabiliyorum sadece olayın olur mu olmaz mı mantığını siz bilgili arkadaşlardan öğrenmek istedim güzel bilgileriniz için teşekkür ederim

Hocam size nasıl teşekkür etsem azdır beni bilgilendirdiğiniz için.
Rica ederim.
Sanki tüm ekran kartlarını ben alıp piyasayı yok etmişim gibi tepki gösterdiler.
İşin açığı konu oluşturduğumda falan mining yaptığımdan bahsetmeye çekinir oldum. Yam yam gibi hemen üzerinize atlayıp, garip yorumlarda bulunuyorlar.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı