RX 5700XT sistemde Forza Horizon 5 açıldıktan sonra bilgisayar kapanıyor

Daha fazla  
RAM
16 GB
SSD veya HDD modeli
M2 Seagate
Ekran kartı
RX 5700XT Mech OC GAMING
Anakart
X570 A-PRO
İşlemci
Ryzen 3500
Makinamda her oyunu güncel bir şekilde yüksek ayarlarda oynayabilirken bu FORZA denilen oyunu ben neden oynayamıyorum?

Oyunu en baştan yüklüyorum optimize ediyor oyun açılıyor aracım evime giderken bir anda pc kapanıyor ve kendim başlatmak zorunda kalıyorum...

Warzone denilen oyun bu oyundan çok daha fazla ekran kartını yoruyor belki yine de PC hiç kapanmıyor.

@Recep Baltaş Youtube Shorts videolarıyla PC'lere doktor oluyorsun, yıllardır AMD ekran kartlarında bu tarz sorunlar var. Bence senden başkası bu olayı çözemez. Kısa sürede geri dönüşünü bekliyorum PC doktoru. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Makinamda her oyunu güncel bir şekilde yüksek ayarlarda oynayabilirken bu Forza denilen oyunu ben neden oynayamıyorum?

Oyunu en baştan yüklüyorum optimize ediyor oyun açılıyor aracım evime giderken bir anda PC kapanıyor ve kendim başlatmak zorunda kalıyorum...

Warzone denilen oyun bu oyundan çok daha fazla ekran kartını yoruyor belki yine de PC hiç kapanmıyor.

@Recep Baltaş YouTube shorts videolarıyla PC'lere doktor oluyorsun, yıllardır AMD ekran kartlarında bu tarz sorunlar var. Bence senden başkası bu olayı çözemez. Kısa sürede geri dönüşünü bekliyorum PC doktoru. :)

Güç kaynağı kaç W

Güç kaynağınız oyunu oynarken bilgisayarı besleyemiyor olabilir. Ya da kalitesiz termal macun ya da sıkıntılı bir işlemci fanınız varsa, bilgisayar işlemci ısınınca kendini kapatıyor olabilir. Oyunu oynarken bilgisayarın sıcaklık değerlerini kontrol edebilir misiniz?

Güç kaynağınız oyunu oynarken bilgisayarı besleyemiyor olabilir. Ya da kalitesiz termal macun ya da sıkıntılı bir işlemci fanınız varsa, bilgisayar işlemci ısınınca kendini kapatıyor olabilir. Oyunu oynarken bilgisayarın sıcaklık değerlerini kontrol edebilir misiniz?

Ben daha demin sistemin güç kaynağının yetip yetmediğini kontrol ettim fazlasıyla yetiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı