RX 570'i satıp stoklar gelince kart almak

Renfrii

Kilopat
Daha fazla  
Elimde RX 570 Nitro 4 GB var. Sahibinden'de kartı 2.2 bine satışa koymuşlar. Ben 2.1 bine koyup satsam acaba 3 ay sonra stoklar gelince hangi kartı alabilirim ve bu hareket mantıklı mı? Çünkü ben kartı 980'e almıştım, 2.1 bine satarsam çok iyi kar ederim.

Şimdi şu cümlenden başlayalım; "ben kartı 980'e almıştım, 2.1 bine satarsam çok iyi kar ederim." evet nicelik olarak kâr etmiş gibi gözüküyorsun ama olaya şöyle bakmak lazım bunu satsan bile alacağın kart da bir o kadar zamlandı. Alacağın kartın fiyatı sabit kalsaydı dediğin çok mantıklıydı. İkinci olarak üzerine ekleyemeyeceksen bence satma.

Elimde idare etmek için bir kart var okullarda açılacak gibi görünüyor zaten çok oturamam dizi film vs izlerim 2.1k ya stoklar gelince hangi kartı alabilirim.
Şimdi şu cümlenden başlayalım; "ben kartı 980'e almıştım, 2.1 bine satarsam çok iyi kar ederim." evet nicelik olarak kâr etmiş gibi gözüküyorsun ama olaya şöyle bakmak lazım bunu satsan bile alacağın kart da bir o kadar zamlandı. Alacağın kartın fiyatı sabit kalsaydı dediğin çok mantıklıydı. İkinci olarak üzerine ekleyemeyeceksen bence satma.

Evet ama stoklar gelince yine düşecek fiyatlar.

Elimde idare etmek için bir kart var okullarda açılacak gibi görünüyor zaten çok oturamam dizi film vs izlerim 2.1k ya stoklar gelince hangi kartı alabilirim.

Evet ama stoklar gelince yine düşecek fiyatlar.
Stoklar geldiğinde düşeceğini nereden biliyorsun? Dolar kuru yükselişte, ETH stabilitesini koruyor, pandemi şartları devam ediyor. Buna satıcıların fırsatçılığı ve ülkemizde fiyatı artan bir şeyin kolay kolay düşmediğini eklediğimizde aslında sonuç belli.

Benim de dün GTX 1660Ti kartım için tam 5000 lira teklif geldi. Çok güzel teklif ama ne zaman bu furyanın son bulacağını bilemediğimden hala kararsızım. Yoksa stoklar düzeldiğinde RTX 3060Ti belki zorlanırsa 3070 dahi alabiliyorum.

Benim de dün GTX 1660 Ti kartım için tam 5000 lira teklif geldi. Çok güzel teklif ama ne zaman bu furyanın son bulacağını bilemediğimden hala kararsızım. Yoksa stoklar düzeldiğinde RTX 3060 Ti belki zorlanırsa 3070 dahi alabiliyorum.

Yerinizde olsam düşünmeden satardım ben idarelik bir kart alıp yoluma bakardım.

Yeni konular

Geri
Yukarı