RX 570'in sahte olup olmadığı nasıl anlaşılır?

Alheratzz

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba Param Güvende ile RX 570 satın aldım ama FurMark testinde RX 480 ancak her yerde 570 olarak gözüküyor ve oyun performansım düşük.

Öncelikle RX 480 daha performanslı değil mi? Düşük performansa gelirsek; işlemci yetmeyebilir, oyun ayarlarını kısmışsınızdır yük işlemciye binmiş olabilir, AMD ekran kartlarını WHQL sürümüne getirmediyseniz aşırı performans kaybı yaşarsınız (eski ekran kartımdan biliyorum :D).

Öncelikle RX 480 daha performanslı değil mi? Düşük performansa gelirsek; işlemci yetmeyebilir, oyun ayarlarını kısmışsınızdır yük işlemciye binmiş olabilir, AMD ekran kartlarını WHQL sürümüne getirmediyseniz aşırı performans kaybı yaşarsınız (eski ekran kartımdan biliyorum :D).

WHQL nedir ve PCI-e 4 1.1 portuna takılı kart.

Güzel özetlemiş arkadaş. Ekran kartı yeteri gücü alamadığı için pasif kalıyor bu yüzden işlemci yoruluyor ama işlemci güçlü olmadığı için FPS düşüşüne yol açıyor.

Tamam anladım ancak merak ettiğim şu mesela Forza Horizon 5 deyim ayarları kısıyorum dediğiniz gibi darboğaz oluyor ama videolarda neden FPS artıyor onu merak ediyorum.

WHQL nedir ve PCI-e 4 1.1 portuna takılı kart.

Tamam anladım ancak merak ettiğim şu mesela Forza Horizon 5 deyim ayarları kısıyorum dediğiniz gibi darboğaz oluyor ama videolarda neden FPS artıyor onu merak ediyorum.
WHQL tavsiye edilen sürücü de denebilir. Denemekte fayda var.
1664136981480.png

Olabilir tabii ancak arkadaş fatura ile gönderdi ama bilemiyorum sanırım PCI-e X4 ve monitörüm 1360x768 sanırım bunlar yüzünden.

22.9.1

Monitör etkilemez ama mutlaka ekran kartını başka bir sistemde test edin.

Yeni konular

Geri
Yukarı