RX 580 %100 kullanıma sahip

Savas0_0

Hectopat
Kullandığım ekran katının GPU değerleri %100 gösteriyor fakat arka planda ne oyun açık ne de başka bir şey. Sadece Opera tarayıcısı açık yine de GPU değerlerim çok yüksek gösteriyor ve fanın çıkardığı ses rahatsız ediyor.

Ekran kartım Red Devil RX 580 8 GB 256 bit.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi değerleri? VRAM saat hızı ise monitörden olabilir, GPU frekans hızı ise virüs olabilir. Radeon Software içerisinde şu kısım nasıl görünüyor?

Screenshot_3.jpg

Kullandığım ekran katının GPU değerleri %100 gösteriyor fakat arka planda ne oyun açık ne de başka bir şey. Sadece Opera tarayıcısı açık yine de GPU değerlerim çok yüksek gösteriyor ve fanın çıkardığı ses rahatsız ediyor.

Ekran kartım Red Devil RX 580 8 GB 256 bit.

Hocam Malwarebytes ile taratın. Mining virüsü olabilir.

GPU'yu hangi uygulama kullanıyor bir zahmet görev yöneticisinden bakabilir misin? Yüksek ihtimal mining virüsü.
Baktım fakat hiç bir sonuç bulamadım %3 ile 6 arasında kullanıldığını gösteriyor fakat radeonun kendi uygulamasından baktığım zaman saat hızı 1351 kullanım ise %100 gösteriyor
Hangi değerleri? VRAM saat hızı ise monitörden olabilir, GPU frekans hızı ise virüs olabilir. Radeon Software içerisinde şu kısım nasıl görünüyor?

Eki Görüntüle 1210366

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    37,9 KB · Görüntüleme: 31
  • asd.png
    asd.png
    116,9 KB · Görüntüleme: 29
@Savas0_0 sen diğer üyelerin dediği gibi bir tarama yap çünkü veriler anormal. Sürücün eski görünüyor biraz hangisini kullanıyorsun? %100 kullanıma 103W mantıklı gelmiyor 3000RPM ise absürt bir rakam.
arkadaşların dediği anti virüs uygulamasındam tarattırdım fakat herhangi bir şey bulamadı
Virüs mining yapılıyor büyük ihtimalle.
Nasıl önleyebilirim

Geri
Yukarı