RX 580 2750 TL'ye Alınır mı?

morfinsamet

Hectopat
Tanıdık bilgisayarcıya sordum 2750 TL fiyat verdi. Mining çıkması olduğunu söyledi ve sadece 10 gün garanti verebileceğini söyledi sizce alınır mı?
Yoksa riske atmayıp 3700 liraya RX 6500 XT mi alayım?
Anakartım ve işlemcim PCI 3.0 olduğu için 6500 almak istemiyorum pek.
RTX 2060 için ise 4700 TL fiyat verdi fakat onu işlemcim beslemiyor. (İşlemcim 3400G.)

Tanıdık bilgisayarcıya sordum 2750 TL fiyat verdi. Mining çıkması olduğunu söyledi ve sadece 10 gün garanti verebileceğini söyledi sizce alınır mı?
Yoksa riske atmayıp 3700 liraya RX 6500 XT mi alayım?
Anakartım ve işlemcim PCI 3.0 olduğu için 6500 almak istemiyorum pek.
RTX 2060 için ise 4700 TL fiyat verdi fakat onu işlemcim beslemiyor. (işlemcim 3400G.)

Kartı yük altında test edip alabilirsin.

Sakın alma. Mining yapılan ekran kartlarına vesaire güvenme sıfır bir ekran kartı al. Kafan rahat olsun.

Mining yapmak ekran kartına zarar vermez.

Öyle bir şey söz konusu değil. Kulaktan dolma bilgiler bunlar. Ekran kartını kullandıkça neden performansı düşsün?
Çok araştırmamıştım. Daha önce arama kısmına "Mining ekran kartına zarar verir mi?" diye bi küçük göz gezdirmiştim. Şimdi tekrar baktım. Gerçekten vermiyomuş, bilgi için teşekkürler.

Eskitir ve performans azaltır.
Eskidiği doğru ancak performans azalması diye bir şey yok. Çok kullanımdan ötürü mining yapılan kartlarda VRAM arızası sık görülen bir problem ancak bunun dışında çip arızası yaşayan bir mining çıkması kart yok. Veya performans düşüklüğü yaşayan bir GPU da yok. Zaten şöyle de bir gerçek var, bir GPU mining yüzünden bozulmuşsa buradaki sorun miningi yapan kişidedir. Kontrol altında olan bir mining sistemde arıza öyle pek yaygın bir şey değil.

Geri
Yukarı