RX 580 4 GB ve 8 GB arasındaki fiyat farkı neden?

Mecra

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar bir kart 2200 iken diğer 4400 lira.
İnternette FPS karşılaştırmalarına baktım. Çok bir fark göremedim.
Bu kadar fiyat farkı neden? 2 tane 4 GB alıp crossfire yapmak daha mantıklı olmaz mı? Beni bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bir kart 2200 iken diğer 4400 lira.
İnternette FPS karşılaştırmalarına baktım. Çok bir fark göremedim.
Bu kadar fiyat farkı neden? 2 tane 4 GB alıp crossfire yapmak daha mantıklı olmaz mı? Beni bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Dostum nerede 4K civarına gördün bilmiyorum ama arada en fazla 300 400 lira oynuyor baktığın site de sıkıntı var4 ve üzeri bir fiyat yok 300 400 fakda bellek farkı işte basit.

Kim dedi sana 4400 diye? RX 580 kim alır o paraya arkadaş. Aralarındaki fark ise çoğu oyun 1080P'de 4 GB ve üzeri VRAM gerektirdiği için 8 GB kıyasla performans kayıpları yaşanabiliyor. Yoksa aynı güçteler.

Dostum nerede 4K civarına gördün bilmiyorum ama arada en fazla 300 400 lira oynuyor baktığın site de sıkıntı var4 ve üzeri bir fiyat yok 300 400 fakda bellek farkı işte basit.

Bana uygun fiyatlı bir site gösterebilir misiniz Neden 4000 bandında birçok sitede bilmiyorum

Hocam, dediğiniz gibi fiyat farkı göremedim. Bu aralar Mining tekrar gündeme geldi. Haliyle fiyatları arttı.

Pandemi yüzünden ekran kartı kıtlığı var o yüzden olabilir ayrıca RX 580 serisi çok eskidi artık üretimi bitmiş yada bitiyordur.

RX 580 4GB ile 8GB arasında çok az fark olur. Mesela atıyorum oyununa göre değişir ama oyunda gölge efektini 8gb versiyonu very high'da açarken 4GB versiyonu high'da açar yada keskinleştirme, anti-alaising ayarını 8GB versiyonu TXAA 4x açarken 4GB versiyonu TXAA 2x açar. Böyle küçük farklar olur oyun içi bazı grafik ayarlarında.

İki tane ekran kartı takarsan 2 kat performans alamıyorsun. Oyunların çoğu 2 tane kartla tam performans veremiyor. Her zaman tek ve güçlü bir kart öneriliyor.

GTA a da mesela yazar hocam VRam kullanımı. 4GB artık yetmemeye başladı birazcık 6 İdeal gibi yeni oyunlarda fakat o GPU için 8 biraz fala gibi tavsiye etmem. Crossfire bu kart için ideal bir çözüm değil bence çok güç tüketiyor ayrıca tek kartın iki katı performans almayacaksınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı