RX 580 4 GB vs GTX 1650 4 GB

Tüm ayarları en sona çekmek ve yapabiliyorsan işlemciye biraz overclock yapmak. Ben bu işlemciye pek güvenemiyorum.

Şimdi şu videoda GTX 1060 ile testi yapılmış 1200 AF'nin hem stock hem de overclocklu olarak. İşlemci kullanım değerleri düşüyor overclock olunca bu iyiye işaret. Ama 5500XT ve 1650 Super biraz daha güçlüler. Elimizde doğru düzgün bir Benchmark videosu yok olsa değerlendireceğim de. Emin değilim gerçekten ama işlemciye overclock yapmazsan çok zor bana göre.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Teşekkürler öncelikle. İşlemciye overclock yapabilirim zaten oynadığım oyunlar LoL CS:GO GTA 5 Fortnite Sea of Thieves Forza Horizon 4 Astrooner The Forest gibi oyunlar.

Tüm ayarları en sona çekmek ve yapabiliyorsan işlemciye biraz overclock yapmak. Ben bu işlemciye pek güvenemiyorum.

Şimdi şu videoda GTX 1060 ile testi yapılmış 1200 AF'nin hem stock hem de overclocklu olarak. İşlemci kullanım değerleri düşüyor overclock olunca bu iyiye işaret. Ama 5500XT ve 1650 Super biraz daha güçlüler. Elimizde doğru düzgün bir Benchmark videosu yok olsa değerlendireceğim de. Emin değilim gerçekten ama işlemciye overclock yapmazsan çok zor bana göre.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yok hocam pek de bir imkanı yok çünkü zaten bu testlerde ikisininde gücünü tam olarak kullanması hesaba katılıyor yani yüzde yüz güçlerine kullanmaları ve bu da aslında o değerlerin gerçekçiliğini arttırır.
Teşekkürler öncelikle. İşlemciye overclock yapabilirim zaten oynadığım oyunlar LoL CS:GO GTA 5 Fortnite Sea of Thieves Forza Horizon 4 astrooner The Forest gibi oyunlar.

Ve şunu söyleyeyim bu tarz oyunlarda 9100F'nin sıkıntı yapacağını düşünmem aynı şekilde ekran kartınızın.

Yok hocam pek de bir imkanı yok çünkü zaten bu testlerde ikisininde gücünü tam olarak kullanması hesaba katılıyor yani yüzde yüz güçlerine kullanmaları ve bu da aslında o değerlerin gerçekçiliğini arttırır.

Ve şunu söyleyeyim bu tarz oyunlarda 9100F'nin sıkıntı yapacağını düşünmem aynı şekilde ekran kartınızın.

9100F işlemci'li olan sistem bütçemi maalesef bütçemi aşıyor.

Konu iyice karmaşık bir hale döndü. Konu sahibi rekabetçi oyun seviyor, Nvidia kartlar rekabetçi oyunlarda yüksek FPS değerlerine daha iyi çıkıyor ama bu da tam tersi 1200 AF için sakat bir durum, darboğaz daha ağır olur. 5500XT 4GB rekabetçi oyunlarda bu açıdan biraz daha az darboğaz ihtimali olsa da 580, 1060 gibi kartlardan daha güçlü.

Tabii almışken yeni nesil kart almak her zaman daha güzel olur güç tüketimi, ısınma vb. olarak. Eğer 1200 AF overclock ile bu durumların altından kalkabilecek bir işlemci ise tabi ki 580 gibi eski ve 1650 gibi zayıf bir karttan daha iyi bu seçenekler. Ama kesin bir şey söylemek yanlış.

@aardaa son karar senin burada seç birisini al derim aldığında da buradan paylaşırsın tecrübelerini.

Konu iyice karmaşık bir hale döndü. Konu sahibi rekabetçi oyun seviyor, NVIDIA kartlar rekabetçi oyunlarda yüksek FPS değerlerine daha iyi çıkıyor ama bu da tam tersi 1200 AF için sakat bir durum, darboğaz daha ağır olur. 5500XT 4 GB rekabetçi oyunlarda bu açıdan biraz daha az darboğaz ihtimali olsa da 580, 1060 gibi kartlardan daha güçlü.

Tabii almışken yeni nesil kart almak her zaman daha güzel olur güç tüketimi, ısınma vb. olarak. Eğer 1200 AF overclock ile bu durumların altından kalkabilecekse bu işlemci ise tabii ki 580 gibi eski ve 1650 gibi zayıf bir karttan daha iyi bu seçenekler. Ama kesin bir şey söylemek yanlış.

@aardaa son karar senin burada seç birisini al derim aldığında da buradan paylaşırsın tecrübelerini.

Öncelikle teşekkür ederim. Bu cumaya kadar birisini seçip alacağım aldığımda buradan paylaşırım tekrardan teşekkürler cevap yazan herkese.

Geri
Yukarı