RX 580 4 GB vs. GTX 980 4 GB

PSU 700W %85 Bronze efficiency olarak gözüküyor. Markası FSP700 60AHBC. Kartı sattığım adam 1070'e birktir dedi. Gelir kaynağım olmadığı için, oradan buradan da para dilenen biri olmadığım için biriktirmem 1 yılı falan alır herhalde. Siz ne düşünüyorsunuz bu iki kart için? Biri MSI Gaming X 980 diğeri ASUS STRIX 980. Güncel oyunlarda RX 570'in performansının gerisinde kalmasını istemiyorum sadece. Bu arada 6+6+6+6+2+2 pin mevcut.

PSU gayet sağlam, GTX 980'i de rahatlıkla besleyecektir diye düşünüyorum.

RX570 ise aslında GTX 970'in rakibi. GTX 980, 570'i birçok oyunda yer ama söz konusu malum bazı güncel oyunlar DX12 veya Vulkanla çalışabiliyor, bu noktada RX 570'in birazcık gerisine düşebildiği pozisyonlar olabildiği gibi genel anlamda az bir farkla da olsa hemen hemen benzer bir seviyede performans sergileyebiliyor.

Gaming X ve Strix ikisi de oldukça sağlam soğutma sistemine sahip hız aşırtılmış modeller, test edildiği sürece hangisi daha uyguna geliyorsa o tercih edilebilir. Çok aceleniz yoksa stokların düzelmesini bekleyip daha güncel GPU'lar da düşünülebilir, 900 serisi kartların garantileri bitmiştir muhtemelen.

PSU gayet sağlam, GTX 980'i de rahatlıkla besleyecektir diye düşünüyorum.

RX570 ise aslında GTX 970'in rakibi. GTX 980, 570'i birçok oyunda yer ama söz konusu malum bazı güncel oyunlar DX12 veya Vulkan'la çalışabiliyor, bu noktada RX 570'in birazcık gerisine düşebildiği pozisyonlar olabildiği gibi genel anlamda az bir farkla da olsa hemen hemen benzer bir seviyede performans sergiliyor.

Gaming X ve STRIX ikisi de oldukça sağlam soğutma sistemine sahip hız aşırtılmış modeller, test edildiği sürece hangisi daha uyguna geliyorsa o tercih edilebilir. Çok aceleniz yoksa stokların düzelmesini bekleyip daha güncel GPU'lar da düşünülebilir, 900 serisi kartların garantileri bitmiştir muhtemelen.

O zaman ben bellek markalarını da sorayım satıcılara. Acelem yok ama ne zaman düzelir bilmiyoruz. Daha kötü de olabilir. O yüzden erken davranıp şu işleri hemen yoluna koymak istiyorum. Ne olacağı belli olmuyor cennet Vatan da. Ne istersek yapıyorlar. Neçe güzel bir yer.

Yeni konular

Geri
Yukarı