RX 580 8 GB FurMark sonucu normal mi?

Fd1903

Kilopat
Daha fazla  
Herkese hayırlı aksamlar. Bilgisayarımda de yük gerektiren oyun oynarken monitörden görüntü gidiyor. Araştırıp baktım, ekran kartından olur diyenler var, Power Supply'dan olur diyenler var. OCCT ile Power Supply testi yaptığımda crash hatası aldım. Anladım ki sorun Power'da fakat FurMark ile ekran kartını stress testine soktuğumda ise 6. dakikada 84 dereceyi gördü FPS değerleri 12-15-14 sırasıyla gidiyordu. Ben de sonlandırdım testi. Kısa süreli test yaptığımda aldığım değerler ise fotoğraftaki gibi. Benim merak ettiğim PSU'nun bozuk olması ekran kartı sıcaklığını etkiler mi? Veya ekran kartına termal macun yapmam gerekir mi?

2020-12-26.png

2020-12-26.png

2020-12-26.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Kaç dakika yapıyorsun?
Fotoğraftaki 1 dakikalık hocam. Ama 6-7 dakikalık yaptığım testte sıcaklık 84 dereceyi görünce kart yanar falan diye kapattım testi :)
YOK MU YARDIMCI OLABİLECEK?
SORUN ÇÖZÜLMÜŞTÜR: Aynı problemi yaşayan arkadaşlar occt ile pc testi yapın bende power sorunlu çıkmıştı. Fakat psu değişmeden önce ekran kartına termal macun yapıp ısıyı ve fps sonucunu tekrar aldım 84 derecelerde olan kart 71 dereceye kadar düştü ve min avg max fps değerleri de en az 12 şer derece arttı. Anlamış oldum ki Ekran kartının öncelikle istediği şey psu değil de termal macunmuş. Ağır oyunlarda ekranın kararıp kasanın çalışmaya devam etmesi de psu dan kaynaklıymış psu değişince bu sorun da kalktı.
KONU KAPANABİLİR.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı