RX 580 8 GB WattMan hatası

shotgunned

Hectopat
Daha fazla  
Normalde sadece ekranım giderdi PC açık kalırdı lakin az önce Cyberpunk oynarken PC reset attı ve WattMan hatası aldım. Nasıl çözerim? Sürücü versiyonum 20.11.2 WHQL sürümü. Ekran kartımın tam modeli ASUS Dual OC RX580 8 GB.

Dosya Ekleri

• wattman.png
    wattman.png
    42,6 KB · Görüntüleme: 140
  • wattman2.png
    wattman2.png
    29,9 KB · Görüntüleme: 142
Ben bu sorunu underclock yaparak çözdüm. Bayağı da kişiye yardımcı oldum.

Denemekten arta gelmez.
Benimle aynı kartı kullanan birisinin uyguladığı ayarlar şu şekilde
Voltaj değerlerinin hepsini 1050 ye sabitleyin 7 tane voltaj değeri var bu voltaj değerlerinin üstünde de Mhz değerleri var bu değerleri de hepsini DURUM 6 nın Mhz sine sabitleyin güç limitini +50 yapın fan sıfır rom kapatın ve ayarları kaydettikten sonra keyfinize bakın...
İnşAllah faydalı olur.
Bu auarları uyguladıktan sonra nasıl test edebilirim stabil olup olmadığını?

Denemiz gerekiyor hocam. İnşallah düzelir.

@Furkan17TR Hocam benim kartın ısısıyla ilgili bir problemim yok. RDR2'de bile maksimum 65 dereceyi gördüm. Ama bu siyah ekran ve reset atma sorunu bugün çok canımı sıktı. Sizin önerdiğiniz bir ayar var mı? Forumdaki konular pek yardımcı olmadı bana. Alıntıladığım ayarlarda da arkadaş çok karışık anlatmış anlamadım.

@Furkan17TR Hocam benim kartın ısısıyla ilgili bir problemim yok. RDR2'de bile maksimum 65 dereceyi gördüm. Ama bu siyah ekran ve reset atma sorunu bugün çok canımı sıktı. Sizin önerdiğiniz bir ayar var mı? Forumdaki konular pek yardımcı olmadı bana. Alıntıladığım ayarlarda da arkadaş çok karışık anlatmış anlamadım.
Underclock.

GPU frekansını düşür. Test et.

WattMan hatası genellikle ekran kartının yeterli gücü çekememesinden kaynaklanır. Dolayısıyla, PSU'nuzdan kaynaklı bir sorun olabilir. AMD Clean-up Utility kullanarak ve ardından 20.9.1 WHQL sürücüsüne "fabrika ayarlarına sıfırla" seçeneğini aktif ederek downgrade yapabilirsiniz. Sonrasında ise Undervolt yapılarak ekran kartının çekeceği gücü azaltıp bu sorunun önüne geçebilirsiniz. Fakat yaptığınız profili Radeon ayarları üzerinden kayıt alınız.

WattMan hatası genellikle ekran kartının yeterli gücü çekememesinden kaynaklanır. Dolayısıyla, PSU'nuzdan kaynaklı bir sorun olabilir. AMD Clean-up Utility kullanarak ve ardından 20.9.1 WHQL sürücüsüne "fabrika ayarlarına sıfırla" seçeneğini aktif ederek downgrade yapabilirsiniz. Sonrasında ise Undervolt yapılarak ekran kartının çekeceği gücü azaltıp bu sorunun önüne geçebilirsiniz. Fakat yaptığınız profili Radeon ayarları üzerinden kayıt alınız.
600W PSU var yeterli değil mi? Ayrıca downgrade işlemini DDU ile yapsam daha sağlıklı olmaz mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı