Çözüldü RX 580 Assassin's Creed: Origins oyundan atıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

MrFbz

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam öncelikle;
Ekran kartı driverın ve BIOS'un son güncellemelerini yapmış olmama rağmen oyun yaklaşık 10 dk sonra çöküyor. Daha önce oyunu açıp yarım saat bekleterek oynama süresini uzatıyordum ve oyun daha geç çöküyordu, böyle böyle bitiririm diye düşündüm fakat artık o da işlemiyor. Çökme sonrası verdiği 2 hata var: 1. Radeon Software ekran kartı sürücüsünün zaman aşımına uğradığı ve Ubisoft Connect'in verdiği aşağıda görselini paylaştığım şey. Yardımcı olursanız çok sevinirim gerçekten sıtkım sıyrıldı artık. (Ekran kartı driverımı ve BIOS'umun ikisini de bugün güncelledim ve oyun orijinal). Driver sürümüm 21.4.1 Recommended ve BIOS sürümüm 3002.

Sistemim:
  • ASUS Prime B450M-K anakart
  • Corsair DDR4 3000 MHz 2x8
  • AMD Ryzen 5 2600 3.4GHz 2.nesil
  • ASUS Dual RX 580 4 GB 256 Bit DDR5
WhatsApp Image 2020-11-25 at 22.40.25.jpeg

Çözüm
Güncel hocam güncel o da fayda etmedi, senin çözebilmene sevindim
Sıkıntı da onda hocam. Driveri kaldırın daha sonra, Amd sitesinden 'Radeon Software' değil altında ki 'Radeon Pro Software for Enterprise' olanı kurarsanız muhtemelen sizin de sorununuz düzelecektir.
Güncel hocam güncel o da fayda etmedi, senin çözebilmene sevindim
Sıkıntı da onda hocam. Driveri kaldırın daha sonra, Amd sitesinden 'Radeon Software' değil altında ki 'Radeon Pro Software for Enterprise' olanı kurarsanız muhtemelen sizin de sorununuz düzelecektir.

Çözüm
Hocam kurdum ve bitiremediğim, sürekli ortasında çöktüğü görevi bitirebildim halen oynamaya devam ediyorum. Çok çok teşekkür ederim gerçekten yüksek ihtimalle çözüldü problem. Sağ olasın.

Hocam kurdum ve bitiremediğim, sürekli ortasında çöktüğü görevi bitirebildim halen oynamaya devam ediyorum. Çok çok teşekkür ederim gerçekten yüksek ihtimalle çözüldü problem. Sağ olasın.

Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. Bende aynı şekilde şu anda oynamaya devam ediyorum. Dün çok uğraştım değdi sanırım. :)

Merhaba hocam AC Origins sıkıntısız şekilde oynuyordum. Bende de oyunda çökmeler oluyor. DDU ile komple driveri sildim. Akabinde ekran kartı sitesinden WHQL olan sürücüyü indirip ve kurdum. Sorun yine düzelmedi. Kullandığım ekran kartı RX 580 Nitro+ modeli, ekran kartını mining de kullanmışlar. Bende biraz uğraştım internetten BIOS indirdim ama yaptığım halde olmadı. Yardımlarınızı bekliyorum. Bu arada The Evil Within 2 oyunun da çökme yapmadı. Sadece AC Origins de yapıyor. Oyuna giriyorum tam karakteri mouse ile sağa sola dönderdiğim zaman orada gidiyor.

Hocam dediğiniz uygulamayı DDU kullanarak kurdum. Maalesef yine olmadı. Acaba oyundan mı kaynaklı, bu arada oyun orjinal değil.

Son düzenleme:
Merhaba hocam AC Origins sıkıntısız şekilde oynuyordum. Bende de oyunda çökmeler oluyor. DDU ile komple driveri sildim. Akabinde ekran kartı sitesinden WHQL olan sürücüyü indirip ve kurdum. Sorun yine düzelmedi. Kullandığım ekran kartı RX 580 Nitro+ modeli, ekran kartını mining de kullanmışlar. Bende biraz uğraştım internetten BIOS indirdim ama yaptığım halde olmadı. Yardımlarınızı bekliyorum. Bu arada The Evil Within 2 oyunun da çökme yapmadı. Sadece AC Origins de yapıyor. Oyuna giriyorum tam karakteri mouse ile sağa sola dönderdiğim zaman orada gidiyor.

Hocam dediğiniz uygulamayı DDU kullanarak kurdum. Maalesef yine olmadı. Acaba oyundan mı kaynaklı, bu arada oyun orijinal değil.

Hocam AMD 20.11.2 sürümünü indirip yüklediğimde sorunum düzelmişti. Benim de sadece Assassin's Creed serisi oyunlarda yapıyordu şimdi en son sürümü kullanıyorum bir hatayla karşılaşmamıştım en son oynadıgımda birkaç hafta önce. Dediğim sürümü kurdunuz mu?

Hocam AMD 20.11.2 sürümünü indirip yüklediğimde sorunum düzelmişti. Benim de sadece Assassin's Creed serisi oyunlarda yapıyordu şimdi en son sürümü kullanıyorum bir hatayla karşılaşmamıştım en son oynadıgımda birkaç hafta önce. Dediğim sürümü kurdunuz mu?

Merhaba hocam, ben dediğiniz sürümü kurdum. Şuanda da ben de sorun çözüldü. Neredeyse oyunda 30.seviyeye kadar geldim. Odyssey ile Valhalla da yeni sürüm ekran kartı driverinde hiç sıkıntı çıkarmamıştı.

Merhaba hocam, ben dediğiniz sürümü kurdum. Şu anda da ben de sorun çözüldü. Neredeyse oyunda 30.seviyeye kadar geldim. Odyssey ile Valhalla da yeni sürüm ekran kartı driverinde hiç sıkıntı çıkarmamıştı.

Düzeldiyse güzel hocam çok fazla bilgim yok ama bende bu şekilde çözdüm çıldırmıştım.

Yeni konular

Geri
Yukarı