RX 580 boşta 45-50 derece oluyor

NoNAME5252

Hectopat
Daha fazla  
Sapphire RX 580 4 GB Plus modelini kullanıyorum bu aralar fark ettim boşta iken 50 derecelere kadar çıkıyor. 144 Hz'de fakat 120 Hz'ye alınca 40 dereceye düşüyor hatta daha da alta acaba bunun sebebi nedir? 55 dereceden önce fanlar çalışmıyor fansız bu sıcaklık değerleri normal mi ek olarak Ryzen 5 3600 işlemcim ise boşta 40 derecelere kadar çıkıyor CPB açık bu değerler normal midir?

Son düzenleyen: Moderatör:
O işlemci için boşta normal stok fan ise ilk onu belirteyim. RX 580 için ise fanları manuel elle ayarlayın.

Radeon > Performans > Ayarlanıyor > Özel

Fan ayarlarından gelişmiş seçeneklerde, hangi sıcaklıklarda kaç hızda döneceğini vs. ayarlayabilirsiniz. Sorununuzu çözer.

O işlemci için boşta normal stok fan ise ilk onu belirteyim. RX 580 için ise fanları manuel elle ayarlayın.

Radeon > performans > ayarlanıyor > özel.

Fan ayarlarından gelişmiş seçeneklerde, hangi sıcaklıklarda kaç hızda döneceğini vs. ayarlayabilirsiniz. Sorununuzu çözer.

Stok değil Wraith Prism aldım elle ayarlamayada pek girmek istemem pek anlamıyorum.

Stok değil Wraith Prism aldım elle ayarlamayada pek girmek istemem pek anlamıyorum.
Çok zor değil, siz "0 RPM"in yanındaki tiki kaldırın, sorun büyük ihtimalle çözülür. Olmazsa aşağıdan ayar yapmak çok kolay, herhangi bir zorluğu yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı