RX 580 boşta 45-50 derecede çalışıyor

Makaleler
3
Yer
Mersin
Sapphire RX580 Pulse açılıştan birkaç dakika sonra boşta olmasına rağmen 45-50 derece sıcaklıkta çalışıyor. Kartı geçen sene Mayıs'ta almıştım da acaba macundan kaynaklı bir durum mudur bilemedim. Gerçi kart için normal değer olabilir çünkü otomatikte belli bir sıcaklığa gelmedikçe fanlar da çalışmıyor ama sistem açılışından kısa sürede bu seviyeye gelmesini merak ettim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Normal sayılabilir bazılarının boştaki sıcaklıkları fazla da olsa yükte fazla ısınmıyorsa sorun teşkil etmez.

Sistem boşta iken ekran kartı kullanılıyor mu önemli olan bu. Bir virüs benzeri bir şey olabilir kullanım yok ise sorun yoktur.

Son düzenleyen: Moderatör:
45/50 derece boşta çalışırken anormal bir sıcaklık. Benim GTX 950 hız aşırtma olmasına rağmen boşta 27 derece en fazla. Fanlar çalışmıyor üstelik.

45/50 derece boşta çalışırken anormal bir sıcaklık. Benim GTX 950 hız aşırtma olmasına rağmen boşta 27 derece en fazla. Fanlar çalışmıyor üstelik.
Sizin ekran kartınız 90 watt güç tüketimine sahip nVidia ekran kartı. Konusu geçen kart ise 180 watt güç tüketimine sahip AMD ekran kartı. Aynı kartlar değil ki. Bende RX 480 ROG var. Bendeki sıcaklık değerleri kasa kapağı da kapalı olunca 50 zaten oluyor. 60 oldu mu hemen açıyor fanları, bakmışsın 40 derce olmuş. Konu GTX 950 değil ki. Yani buraya benzer donanıma sahibiz de yazıyoruz.

Kasa içi hava alıyorsa o kadar ısınmaz zaten muhtemelen kasanın içindeki hava sirkülasyonu başarılı değil.

Aynı kart bende de mevcut kasam Dark N10 olduğu için yüksek seviyelere çıkmıyor sıcaklık. Yeni nesil kartlar sıcaklık belirli bir seviyeye gelene kadar fanları çalıştırmıyorlar o yüzden değerler öyle gözüküyor.

Ben o değere bakmadan önce birkaç klasöre girip çıkmıştım ve yine bir süre tarayıcıda video falan açmıştım. Belki o yüzden o değeri gösteriyordu. Mesajı yazmaya başladığım an 32-33 derecedeydi ve 37'ye yükseldi şu an. Demek ki evham yaptım biraz :)

Kasa kapağı açık bu arada. Kasa önünde büyük fan var o çalışıyor sadece.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı