RX 580 boştayken 52 derece

Benim ikinci sistemimde MSI'ın RX580'i var, fanları %100'e sabitlersem boşta 26 derece çalışıyor. O yüzden mümkün.

Arkadaşın sorusuna gelirsek, 50-55 derece çok yüksek değil boşta bir kart için ama düşük de sayılmaz. Kasanızın hava akımına göre 40-55 arası normaldir boştaki sıcaklık değeri için.
Senin dediğin ne alaka şimdi ? Boştaki ekran kartını %100 fan hızı ile mi kullasın yani ? 0 Fan teknolejisi olan bir kart zaten normal halde 30 dereceyi görmesi imkansız zaten napsın adam %100 fan ile mi kullansın.

Fazla bence. 30-35 arası olmalı.

Boşta iken ekran kartının fanlarını çalıştırmadığın sürece 30 derece sıcaklık çok fazla göremezsiniz. Ekran kartının fanlarını çalıştırırsan tabii ki sıcaklar düşer fakat internette gezen kişi için sadece ses yapar fanlar. Mesela kendi sistemimde 2070 Super Gaming X Trio modeli var boşta 45-50 derece çünkü fan çalıştırmıyor. Yükte ise Max 65 derece oluyor otomatik fan ayarları ile.

Senin dediğin ne alaka şimdi ? Boştaki ekran kartını %100 fan hızı ile mi kullasın yani ? 0 Fan teknolejisi olan bir kart zaten normal halde 30 dereceyi görmesi imkansız zaten napsın adam %100 fan ile mi kullansın.
Sonuç olarak istenirse kart o sıcaklıklarda çalışabiliyor boşta. Siz de yazarken 0 fan hızında 30 derecede kart gördün mü deseydiniz, sağa sola sallamak kolay oturun yerinize.

İki tane 60 Hz monitör takılı ekran kartına benim.
Fazla monitör veya yüksek yenileme hızlarına sahip monitörler kullanılırken ekran kartının bellek hızları yükselir. Yükselen bellek hızı da sıcaklığı arttırır. Endişelenmeniz gereken bir şey yok. Yükteki sıcaklıklar önemli.

80 üstünde kalmıyorsa sıkıntı yok ama ben undervolt yapmanızı tavsiye ederim.

Tamam şu an yapmaya gidiyorum.
Fazla monitör veya yüksek yenileme hızlarına sahip monitörler kullanılırken ekran kartının bellek hızları yükselir. Yükselen bellek hızı da sıcaklığı arttırır. Endişelenmeniz gereken bir şey yok. Yükteki sıcaklıklar önemli.

Tamam teşekkür ederim herkese.

Fanlar otomatik 60 derecede fanlar dönmeye başlar. Boştaki sıcaklıklar normal fanlar dönmediği için.

Rahatsız oluyorsan fan hızını kendin ayarlayabilirsin.

Ayarlar-performans-ayarlanıyor-manuel-fan ayarları etkin işaretleyiniz.

1. Sıfır prm devre dışı bırakınız.
  2. Gelişmiş kontrolü etkin hale getiriniz.
  3. Karşınıza tablo gelecek oradan ayarlabilirsiniz isterseniz ince ayar bölümünden daha detaylı ayarlabilirsiniz.
  4. Tüm ayarları hallettikden sonra profili kaydetmeyi unutmayın.

1622973989149.png

Kafanıza göre yapmayın bir rehberden yardım alın.

Zaten rehberden bakıyorum.
Fanlar otomatik 60 derecede fanlar dönmeye başlar. Boştaki sıcaklıklar normal fanlar dönmediği için.

Rahatsız oluyorsan fan hızını kendin ayarlayabilirsin.

Ayarlar-performans-ayarlanıyor-manuel-fan ayarları etkin işaretleyiniz.

1. Sıfır prm devre dışı bırakınız.
  2. Gelişmiş kontrolü etkin hale getiriniz.
  3. Karşınıza tablo gelecek oradan ayarlabilirsiniz isterseniz ince ayar bölümünden daha detaylı ayarlabilirsiniz.
  4. Tüm ayarları hallettikden sonra profili kaydetmeyi unutmayın.

Eki Görüntüle 1057722

Tamam teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı