RX 580 düşük performans veriyor

ennys

Femtopat
Arkadaşlar merhaba. Daha birkaç gün önce yeni bir ekran kartı aldım. Sapphire Pulse RX 580 8 GB.
Fakat şunu fark ettim ki sanki oyunlarda istediğim FPS değerini alamıyorum. Yani daha çok FPS almam gerekirken ben daha az FPS alıyorum. En normal oyunu diyeyim CS:GO. Yüksek ayarlarda bu ekran kartıyla en az 200 FPS almam gerekirken ben 90-150 FPS aralarında dolaşıyorum. Diğer oyunlarda da bu kendisini hissettiriyor: GTA 5 vs. vs.

Sistemim:
-RX 580 8 GB.
-Ryzen 5 2400G.
-8 GB RAM.
-Güç kaynağı 450W.

Eski kartımla (GTX 650) bile CS'de daha çok FPS alabiliyordum. Neden böyle yapıyor hiçbir fikrim yok. FPS sabitleme, MSAA falan da kapalı. Ekran kartı driverı en güncelinden.
Sıkıntısı nedir sistemimin, biri yardımcı olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba. Daha birkaç gün önce yeni bir ekran kartı aldım. Sapphire Pulse RX 580 8 GB.
Fakat şunu fark ettim ki sanki oyunlarda istediğim FPS değerini alamıyorum. Yani daha çok FPS almam gerekirken ben daha az FPS alıyorum. En normal oyunu diyeyim CS:GO. Yüksek ayarlarda bu ekran kartıyla en az 200 FPS almam gerekirken ben 90-150 FPS aralarında dolaşıyorum. Diğer oyunlarda da bu kendisini hissettiriyor: GTA 5 vs. vs.

Sistemim:
-RX 580 8 GB.
-Ryzen 5 2400G.
-8 GB RAM.
-Güç kaynağı 450W.

Eski kartımla (GTX 650) bile CS'de daha çok FPS alabiliyordum. Neden böyle yapıyor hiçbir fikrim yok. FPS sabitleme, MSAA falan da kapalı. Ekran kartı driverı en güncelinden.
Sıkıntısı nedir sistemimin, biri yardımcı olabilir mi?

PSU düşük kalmış. RX580 çok güç çeken bir kart. O kart için en az 550W lazım.

PSU düşük kalmış. RX580 çok güç çeken bir kart. O kart için en az 550W lazım.

ya ben sordum adama yeter mi diye alırken güç kaynağını yeter demişti. MediaMarkt'tan bir de

CS:GO işlemci odaklı bir oyun olduğu için aldığı FPS değerleri bana normal geldi. 2400G'nin tek çekirdek performansı düşük kalıyor.

Hocam bundan önceki kullandığım ekran kartı ile daha fazla FPS alıyordum CS:GO'da.
Onda da 2400G kullanıyordum? Önceki ekran kartım GTX 650 2 GB idi. Benim düşüncem 450W PSU, RX 580 için yetersiz geldi ve tam performans sağlayamıyor. Darboğaz yapmaz diye düşünüyorum zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı