RX 580 Ekran Bir Saniyeliğine Açılıp Kapanıyor

kafa1500

Centipat
Merhaba arkadaşlar. Bazen oyun oynarken ekranım 1 saniyeliğine kapanıp açılıyor (fakat bu sadece CS'de oluyor çözünürlük 4:3 belki o hataya sebep oluyordur.) Bazen de Chrome'da gezinirken ekranın altında alt kısımda göz kırpar gibi yeşil bir çizgi belirip kayboluyor. Bunlar günlük uzun PC kullanma saatlerime rağmen belki sadece 2 günde bir kez karşıma çıkıyor. Herhangi bir engel teşkil etmemesine karşın bunun yazılımsal mı yoksa donanımsal mı olduğunu merak ediyorum. Bu görüntüyü de Driver'ı DDU ile silip yüklemek için güvenli modda açarken kaydettim. Tekrar tekrar yeniden başlattım farkedince ve hep aynı yerde aynı şekilde piksellenme oldu (o görüntünün adı her neyse). 4. açılışta artık orada çıkmadı.

New video by Güray Işıkyıldız (olayın videosu)

*(Sanki alttaki loading çarkının yansımaları gibi hareket ediyorlar fark ettiyseniz)
*(Driver'lar ve Windows en güncel hali)

Bu süreçte HDMI kablo kontrol edildi. Yarım saatlik FurMark testinde her şey stabil Max 77 derece ve görüntüyü sürekli takip ettim en ufak bir bozulma yok.

*Sistem.
R5 1600 12 nm.
RX 580 Sapphire Nitro+ 8 GB.
16 GB Corsair 3000MHz.
600W PSU FSP marka.
B450 Gigabyte.

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
kartınızda bios mode switch varsa değiştirin ve öyle deneyin(güç kablosu girişinin yan tarafında olur). Eğer buton yoksa karta orjinal biosunu bulup dikkatli şekilde yükleyin. Bu işlemi yapmayı bilmiyorsanız bilen birisine danışmanızda fayda var.

Yeni konular

Geri
Yukarı