RX 580 ekran kartına OC nasıl yapılır?

Bayağı araştırdım ancak net bir cevap bulamadım. Ekran kartım: MSI Radeon RX 580 Armor 8G OC. Ekran kartıma nasıl stabil OC yaparım? Soğutmam gayet iyi, en fazla 67 derece gördüm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bayağı araştırdım ancak net bir cevap bulamadım. Ekran kartım: MSI Radeon RX 580 Armor 8G OC. Ekran kartıma nasıl stabil OC yaparım? Soğutmam gayet iyi, en fazla 67 derece gördüm.

Termal macununu değiştirebilirsiniz MSI Afterburner fan hızını arttırabilirsiniz burada küçük değerlerle arttırıp denemelisiniz.

Dosya Ekleri

• resim_2021-01-05_193106.png
    resim_2021-01-05_193106.png
    238,4 KB · Görüntüleme: 48
Termal macununu değiştirebilirsiniz MSI Afterburner fan hızını arttırabilirsiniz burada küçük değerlerle arttırıp denemelisiniz.
Arkadaş sıcaklık düşürmek istiyorum dememiş, OC yapmak istemiş. Dediğin bütün şeyler soğutmaya yönelik hamleler.

Voltajlara elleme, power limit olanı fulle. Core +5 ve Memory +10 olarak arttır. Ağır oyuna sok ve ekran kartı %100 kullanılsın ki test edebilelim. Görüntü bozulduğu zaman -5 gibi düşürürek tepe değerini bulun. Fan ayarlarına ellemeyin.

Armor soğutmasına OC yapmayı tavsiye etmiyorum.

Bence tamamen kasadaki hava sirkülasyonu ile alakalı tamam başarısız olabilir ama %50 fan hızında 55-65 arası sıcaklıklar.
Overclock yapma sebebiniz nedir? Performans'dan memnun kalmadınız mı?

Performanstan memnunum ama bakalım ne kadar zorlayabiliyoruz onu merak ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı