RX 580 ekran kartına uygun monitör önerisi

Bütçe
2000

Mustafa1992

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar Sapphire Pulse AMD RX 580 8 g ekran kartı kullanıyorum ve bunun yanında işlemci olarak AMD Ryzen 5 1600 12nm kullanıyorum bunlara uygun 2000 TL fiyatlarında monitör arıyorum.
İsteklerim 144Hz ve yukarısı.
23.6 inç ve 27 inç arası.
1 Ms tepki süresi (2 ms de olabilir)
Çözünürlük 1920 olabilir varsa FP ürünü olup 2K'da olabilir.
Panel olarak kafam karışık hangi tip panel tercih etmeliyim henüz karar veremedim.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Renk kalitesi ve görüş açısı olarak en başarılı panel olan IPS paneli öneririm.

Ama bilgisayarda yaptığınız tek şey profesyonelce rekabetçi oyunlar oynamak ise görüş açısı ve renkler olarak çöp olan ama bir tık daha hızlı olan TN önerebilirim.

Rekabetçi oynuyorsanız demiyorum, profesyonelce diyorum. Benim önerim öyle;

1500TL'lik olan VA ama oldukça iyi bir VA. Giriş seviyesi IPS'lerden (Mesela VP249QGR) renk olarak daha bile iyi olabiliyor.

AOC giriş seviyesi bir IPS olmadığından ikisi arasından AOC öneririm tabii.

Renk kalitesi ve görüş açısı olarak en başarılı panel olan IPS paneli öneririm.

Ama bilgisayarda yaptığınız tek şey profesyonelce rekabetçi oyunlar oynamak ise görüş açısı ve renkler olarak çöp olan ama bir tık daha hızlı olan TN önerebilirim.

Rekabetçi oynuyorsanız demiyorum, profesyonelce diyorum. Benim önerim öyle;

1500TL'lik olan VA ama oldukça iyi bir VA. Giriş seviyesi IPS'lerden (mesela VP249QGR) renk olarak daha bile iyi olabiliyor.

AOC giriş seviyesi bir IPS olmadığından ikisi arasından AOC öneririm tabii.

Peki bu AOC yerine şu nasıl sizce MSI 27" OPTIX G271 144Hz 1ms 2xHDMI DP FHD IPS Freesync Gaming Monitör | ITOPYA

Çok pahalı. AOC ergonomi olarak daha iyidir. Onun dışında benzerler.

Ayrıca 27"'de 1080p uzaktan bakmıyor iseniz pikselleşme yapabilir. İndirim varmış, onun 24" versiyonu. Onu önerebilirim;

AOC'dan tek eksiği hareket kabiliyeti, ona da 300TL verilir mi tartışılır. Bu indirim bittiğinde ise yukarıdaki önerim geçerlidir.

Çok pahalı. AOC ergonomi olarak daha iyidir. Onun dışında benzerler.

Ayrıca 27"'de 1080P uzaktan bakmıyor iseniz pikselleşme yapabilir. İndirim varmış, onun 24" versiyonu. Onu önerebilirim;

AOC'dan tek eksiği hareket kabiliyeti, ona da 300TL verilir mi tartışılır? Bu indirim bittiğinde ise yukarıdaki önerim geçerlidir.

Arada fark yok başka sitelerde 1960 liraya var attığım ürün.

Aynı fiyatta olsa dahi ergonomi eksiği var. Monitöre yakından bakıyor iseniz de pikselleşme yapacaktır. En az 55-60cm öneririm. Uzaktan bakıyorsanız 27" olduğundan belki tercih edilebilir ama benim önerim 24" versiyonlardır.

Teşekkürler fiyat iyiymiş bugün alsam mı, yoksa cuma gecesi belli firmaların Gaming gecesini mi beklesem.
AOC daha iyidir. Alırken ben de çok araştırdım, en uygunu bana AOC geldi. YouTube'taki inceleme videolarına da bakabilirsiniz monitörlerin.

Teşekkür ederim sizin önerebileceğiniz nedir başka ürün, arkadaşın gösterdiği gibi indirimli olarak.

Teşekkürler fiyat iyiymiş bugün alsam mı, yoksa cuma gecesi belli firmaların Gaming gecesini mi beklesem.
Gaming Gecesi sadece İncehesap'da var.

Bu indirimler biraz kısa sürüyor (G241 indirimi). Yani bitebilir. Sabah 1500TL idi mesela.

Ama beklemek isterim derseniz de bekleyin. Ama Cuma'ya kadar bu fiyatta olacağını hiç sanmıyorum.

Geri
Yukarı