RX 580 fanı dönmüyor

omrkygszz

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar selamlar. Ben yeni bir sistem topladım ve bugün de montajını yaptırdım. Bilgisayarı HDMI kablosu ekran kartına takılı olarak çalıştırıyorum ama hem fanları dönmüyor hem de monitöre görüntü gelmiyor, no signal hatası veriyor. Bu arada ekran kartının üzerindeki ışıklandırmada da renk var yani ışıkları çalışıyor. Normalde ekran kartında bir sorun olmasa BIOS'a nereden girebileceğimizi belirten yazı ibareleri gelmesi gerekmez mi? Ekran kartımın modeli ise Sapphire RX 580 Nitro 4 GB. Kartın özelliklerinde galiba akıllı fan teknolojisi var yani belli bir ısıyı geçtikten sonra çalışıyor normalde galiba ama bende monitöre o BIOS'a nereden girebileceğimizi belirten yazı ibareleri de gelmiyor. Sizce sorun nedir?

Montajı tamamen doğru yaptığınızdan emin misiniz?

Ben normalde bu konulardan pek anlamıyorum, az çok bilen tanıdık bir abiye yaptırdım montajı. Bugün bilgisayarcıya götüreceğim. Tekrardan söktürüp taktıracağım, umarım ekran kartında bir sıkıntı yoktur. Cevapladığınız için teşekkür ederim.
Kardeşm RAM'lari kontrol et ekran kartın sağlam ışıklardan beyaz ya da yeşil yanıyısa sıkıntı yok kırmızı yanıyorsa var RAM'leri tek tek dene.

Işıklar yandığı için ben de ekran kartının bozuk olduğunu sanmıyorum ama tabii ki umarım bir şeyi yoktur. Montaj konusunda pek bir bilgim olmadığı için az çok bilen tanıdık bir abiye yaptırdım, bugün tanıdık bir bilgisayarcıya götüreceğim orada her şey belli olur zaten az çok. RAM'ler konusunda da elimde birkaç fotoğraf var, tüm sistemin fotoğrafını da onunla birlikte atayım.
IMG_20200927_132525_836.jpg
20200927_121117.jpg
20200927_121103.jpg
20200927_121056.jpg
20200927_121051.jpg

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı