RX 580 fazla ısınıyor

Kravatli penguen

Hectopat
Daha fazla  
1 hafta önce ikinci el bilgisayar aldım, daha 1 yıllık sahibinin mining yaptigini duşunmuyorum. Valorant kurdum, başka oyunlara girdim falan Valorant'ta en yuksek ayarlarda yağ gibi akıyor. 250 küsurler ama dünden itibaren nedense korkmaya başladım. Boşta 39'u görüyor, oyunda 82-83 gördü yarım saat içinde. Tabii fanları falan hizlandirmasini yaptim. Radeon'un kendi ayarlarindan RPM'ini arttirdim, sıcaklık testleri de Radeon'dan geliyor.

Sistemim:
  • i5 4670
  • RX 580 ASUS çift fan
  • 1600MHz 2x8 GB RAM
  • Gryphon Z87 1900 MHz anakart

IMG_20210301_230049_856.jpg

IMG_20210301_230049_856.jpg

Yardımlarınız için hepinize minnettarım.

UV yapmalısınız.

Kasanın hava tahliye fanları iyi de ön taraf ne durumda? Fotoğraf net değil ama bir tozunun alınması lazım parçaların.

Kasanın hava tahliye fanları iyi de ön taraf ne durumda? Fotoğraf net değil ama bir tozunun alınması lazım parçaların.
Önde 2 daha var
UV yapmalısınız.
Çok teşekkür ederim hocam attiğiniz linkten yapabilir miyim riski falan var midir nedir bu uv

Hocam,çok tozlu kasanın içi onu bir silin ilk önce.Birde RX580'in tam adı neydi çünkü çoğu RX580 ısınma sorunu yaşatıyor diye biliyorum.UnderVolt yapabilirsiniz.Birde anakartınızı değiştirin bence yanına da bütçeniz varsa Ryzen bir işlemci veya en az 2400 MHZ'lik bir Ram iyi olacaktır bütçeniz yok ise böyle kalın ve kasayı temizleyip termal macun yenileyip UnderVolt deneyebilirsiniz.
Galiba kronik ısınma sorunu var 580'de.

Çünkü 580 ile alakalı çok konu var tam emin değilim ama.
Bazı modellerinde(Armor veya aşırı OC'lenmiş.)var.

UV yapmalısınız.
Çok teşekkür ederim hocam attiğiniz linkten yapabilir miyim riski falan var midir nedir bu uv
Hocam,çok tozlu kasanın içi onu bir silin ilk önce.Birde RX580'in tam adı neydi çünkü çoğu RX580 ısınma sorunu yaşatıyor diye biliyorum.UnderVolt yapabilirsiniz.Birde anakartınızı değiştirin bence yanına da bütçeniz varsa Ryzen bir işlemci veya en az 2400 MHZ'lik bir Ram iyi olacaktır bütçeniz yok ise böyle kalın ve kasayı temizleyip termal macun yenileyip UnderVolt deneyebilirsiniz.

Bazı modellerinde(Armor veya aşırı OC'lenmiş.)var.
Malesef öğrenciyim zar zor aldım kulak temizleme çubuklarıyla hafiften tozunu alsam olur mu

Yeni konular

Geri
Yukarı