RX 580 Forza Horizon 4 kasıyor

Halil1905

Kilopat
Makaleler
9
Daha fazla  
i5 6500 işlemcisine RX 580 8 GB ekran kartına ve 8 GB belleğe sahibim fakat düşük ayarlarda bile çok kasıyor. Ne yapmam gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam, arka planda açık uygulama falan var mı? Bir ihtimalle virüs bile olabilir. Bilgisayarı taratın derim. Yoksa bu PC kazmaz.

Sanırım bende sıkıntı var o zaman. Az sonra ayarları en yükseğe çıkarıp oyun içi değerlerini atarım.
Sorununuz çözülmeyecek. Daha beter Drop yiyeceksiniz. Arkadaşlar doğru tespitte bulundu ayar düşürürseniz işlemci kullanımı artar diye. Ancak FH4'te sorun bu değil. Bizzat i5 3470-GTX 1050 TI-8 GB RAM ile aynı sorunu yaşamış biri olarak söylüyorum : sorun RAM.

8 GB RAM varken ýuksek ayarda da düşük ayarda da Drop yiyordum. Hele ilk açıldığında beklemem gerekiyordu, takılmasından oynanmıyordu çünkü. Bir süre sonra azalıyordu ancak o şekilde oynuyordum yine Drop yiyordum.

RAM'i 12 GB yaptığımda bütün sorunlar çözüldü. Drop'tan, takılmadan eser kalmadı. RAM arttırmanız gerekiyor.

@Halil1905 Mesajımı görmediniz galiba?
Gördüm. İlginçtir ilk başta ayarlar en yüksekteyken inanılmaz derecede kasıyordu bu sefer oyun içi değerlerini göstermek için tekrar ayarları en yükseğe aldım ve kasma hiç yok. Yani yarım saat önce kasan şey şimdi kasmıyor. Sebebini merak ettim.

Yeni konular

Geri
Yukarı