RX 580 garanti ücret iadesi

Serhat511

Kilopat
Daha fazla  
Vatan Bilgisayar'dan aldığım RX 580 bir saniyelik bir elektrik dalgalanması sonrası bozuldu. Garanti için götürdüm görevli kişi tamir edilemezse aldığım fiyattan para iadesi olabileceğini söyledi, 1500₺ ile kart mi alınır. Eğer ücret iadesi olursa medaş (bulunduğum ilin elektrik dağıtımını üstlenen firma), MSI veya Vatan Bilgisayar'a ekran kartı verilmesi için THH'dan şikayet edebilir miyim? Elektrik kesintisi için bilgilendirme olmadı.

Vatan Bilgisayar'dan aldığım RX 580 bir saniyelik bir elektrik dalgalanması sonrası bozuldu. Garanti için götürdüm görevli kişi tamir edilemezse aldığım fiyattan para iadesi olabileceğini söyledi, 1500₺ ile kart mi alınır. Eğer ücret iadesi olursa medaş (bulunduğum ilin elektrik dağıtımını üstlenen firma), MSI veya Vatan Bilgisayar'a ekran kartı verilmesi için THH'dan şikayet edebilir miyim? Elektrik kesintisi için bilgilendirme olmadı.

Elektrik şirketinin hiçbiri ödeme yapmayacaktır sana her ne olursa olsun benim de laptopum yandı ekran kartı işlemci anakart ödeme alamadım boşa mahkemeye gidip gelirsiniz 1 sene oldu hala devam ediyor çok saçma bir şekilde iade edince kaç TL ücret alacaksınız.

Hocam RX 580'i hangi yılda aldınız? 1500 TL çok az geldi bana.

Elektrik şirketine dava açarsanız kolayca sıyrılırlar. Kanıt sunmanız gerekiyordu. Bunun için de Saatin sizden ve dıştan tarafına bir cihaz takılıyor ve kesinti anında veyahut voltaj düşmesinde bunu logluyor. Bu tarz bir kanıt sunamadığınız için hiç bir şey yapamazsınız.

Geçen bir arkadaş RX570 için böyle konu açtı. 1270TL iade yapmışlar. Yapacak bir şey yok ne kadar aldıysanız o kadar iade ediyolar. Piyasanın düşmesini bekleyeceksiniz düşünce belki bulursunuz aynı fiyata ama sanmıyorum.

Geri
Yukarı