RX 580 güncel fiyatı ile alınmalı mı?

Alp Çiçek

Kilopat
Makaleler
3
Yaz aylarının başlarında başlayan bu pahalı ekran kartı süreci can sıkmaya başladı. Her ay stok gelecek fiyatlar düşecek dendi ama tık yok. 1200-1300 TL bandında bir ekran kartı bakıyorum (Özellikle RX580) fakat önceden rahatlıkla alabileceğim kart şuan 1500 liraya yakın bir fiyatta. Sizce ne kadar beklenmeli? Sistem topladım, ekran kartını önümüzdeki ay alırım dedim fakat üstünden 4 ay geçti hala ekran kartı alamadım. Ben daha da beklerim ama ne yapmak daha mantıklı? 1500 lirayı hak etmeyen bir karta o parayı vermeli miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam zaman zaman 8 GB'lık versiyonu indirimle 1300 TL civarına inebiliyor. İyi takip etmelisiniz. Alternatif olarak GTX 1060 6 GB bakabilirsiniz. Aralarında performans olarak uçurum bir fark yok. Fiyatların düşmesini beklerseniz beklediğinizle kalırsınız. Zira stok sıkıntılarının üzerine kurun da yükselmesi ile birlikte fiyatlar uzun süre daha can yakmaya devam edercek gibi duruyor.

AMD yeni bir modeli duyurmadan fiyatları pek düşürmüyor. Yani RX 680 gelene kadar, düşerse ancak 100-200 TL düşer, şimdilik böyle bir şey bekleme bence. 1.100 TL'ye GTX 1060 3GB bakabilirsin.

Bence beklemek zarar. Ben kartı ne kadar almışım resmini yükledim. Şimdi aynı kartın fiyatına bak.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    35,1 KB · Görüntüleme: 269
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı