Çözüldü RX 580 hata kodu 22

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Uweiz

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba PC'me yaklaşık 6-7 aydır falan format attım 5 ay falan aralıksız açmadım, uzun bir aradan sonra The Witcher 3 indirip oynadım neyse orta ayarlarda gayet akıcı oynuyorum. Bir problemden dolayı ekran kartıma bakarken 4 GB yazdığını gördüm ama normalde 8 GB ve altında RX580 hata kodu 22 yazıyordu çözümünü bilen var mı?

Aynı zamanda 165Hz monitörüm de durduk yere 64Hz üzeri gösteremeye başladı.

Çözüm
Arkadaşlar merhaba PC'me yaklaşık 6-7 aydır falan format attım 5 ay falan aralıksız açmadım, uzun bir aradan sonra The Witcher 3 indirip oynadım neyse orta ayarlarda gayet akıcı oynuyorum. Bir problemden dolayı ekran kartıma bakarken 4 GB yazdığını gördüm ama normalde 8 GB ve altında RX580 hata kodu 22 yazıyordu çözümünü bilen var mı?

Ekran kartı sürücünü DDU ile temizleyip, güncel AMD driverını kurduğunda sorun büyük ihtimal çözülür dostum.

Ekran kartı sürücünü DDU ile temizleyip, güncel AMD driverını kurduğunda sorun büyük ihtimal çözülür dostum.

Çözüm
Paylaştığım videoyu izlersen rahatça yapabilirsin dostum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Teşekkürler deneyeceğim denedikten sonra geri dönüş yaparım.

Teşekkürler deneyeceğim denedikten sonra gerş.
Paylaştığım videoyu izlersen rahatça yapabilirsin dostum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dönüş yaparım.
Çok sağ olun işe yaradı bir şey daha sormak istiyorum PC'den çok anlamam ekran kartı 8 GB kullandığı 4 GB'si arttırabilir miyim acaba?

Çok sağ olun işe yaradı bir şey daha sormak istiyorum PC'den çok anlamam ekran kartı 8 GB kullandığı 4 GB'si arttırabilir miyim acaba?
Demek istediğinizi tam anlamadım hocam. Ama ekran kartınız ya 8 ya da 4GB'dir. Yani ekran kartınız 8GB olup sadece 4GB'sini kullanmaz. Ekran kartınızın kaç gb olduğunu bilmiyorsanız. Başlat>Çalıştır>dxdiag yazarsanız Ekran bölümünde VRAM yazan yerde ekran kartınızın kaç gb olduğunu görürsünüz.

Demek istediğinizi tam anlamadım hocam. Ama ekran kartınız ya 8 ya da 4 GB'dir. Yani ekran kartınız 8 GB olup sadece 4 GB'sini kullanmaz. Ekran kartınızın kaç GB olduğunu bilmiyorsanız. Başlat>çalıştır>dxdiag yazarsanız ekran bölümünde VRAM yazan yerde ekran kartınızın kaç GB olduğunu görürsünüz.

Hocam boştayken 4 kullanıyor oyunlarda yine tam kullanıyor sağ olun.

Geri
Yukarı