RX 580 için OC değerleri maksimum ne olabilir?

EmreSunars

Hectopat
Yer
Samsun-Havza-Kocapınar
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Amd Ryzen 5 1600AF
Sapphire Pulse Rx 580 8gb OC
Kingston Hyperx Fury 8X2 3200mhz rgb
Adata SU630 240GB
WD BLUE 1TB 7200RPM
Meslek
Öğrenci
Merhaba ekran kartım sapphir Pulse RX 580 8 GB OC modeli overclock yaptım AMD Radeon üstünden ayarlarımsa:
Core clock: 1411.
Memory clock: 2125.
Güç limitiyse: %17 fan ayarımlar Max 73 derece oldu daha ne kadar çıkarım bu ayarlarla? Görüntü bozulması yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI Afterburner programını indirip çok daha kolay yapabilirsin. Örnek ben RX 570 kullanıcısıyım ekran kartımın ulaşabildiği son noktanın bir adım altında kullanıyorum, sana da o şekilde kullanmanı tavsiye ederim.
Ekran Alıntısı.PNG

MSI Afterburner programını indirip çok daha kolay yapabilirsin. Örnek ben RX 570 kullanıcısıyım ekran kartımın ulaşabildiği son noktanın bir adım altında kullanıyorum, sana da o şekilde kullanmanı tavsiye ederim. Eki Görüntüle 855332

Sen o.c yaptında bir furmarka soktunmu 15 dk lik teste görüntü bozuldumu hiç.
Bir de voltaj vermekten korkuyorum 1 gündür deneye deneye yaptım bu ayarları.

Gerekli testleri yaptım uzun zamandır da oyunlarda bu şekilde kullanıyorum. Voltaj vermekten korkma kontrollü bir şekilde artırabilirsin. Önce frekansları voltaj isteyene kadar artır sistem kararsızlaşacaktır daha sonra gerekli voltaj değerini bul bu şekilde uç noktaya ulaşabilirsin.

Gerekli testleri yaptım uzun zamandır da oyunlarda bu şekilde kullanıyorum. Voltaj vermekten korkma kontrollü bir şekilde artırabilirsin. Önce frekansları voltaj isteyene kadar artır sistem kararsızlaşacaktır daha sonra gerekli voltaj değerini bul bu şekilde uç noktaya ulaşabilirsin.

Peki voltajı istediğini nereden anlayacağım görüntü bozulmasını önler mi voltaj vermek.

En fazla ekranın donar reset atarsın, tecrüben yok anlıyorum korkmana gerek yok. Yeni nesil bileşenlerde kolay kolay bozulma riski yok rahat ol.
Ekran kartının çıkabildiği en yük sek frekansı bulmaya çalış ben tek tek yönlendirmeyeyim.

En fazla ekranın donar reset atarsın, tecrüben yok anlıyorum korkmana gerek yok. Yeni nesil bileşenlerde kolay kolay bozulma riski yok rahat ol.

Teşekkürler bilgilendirdiğin için.
Bunları Radeon'dan yapsam olur mu ama şu ekranda ne yapçam.

Ekran görüntüsü 2021-01-27 215543.png

Yeni konular

Geri
Yukarı