RX 580 için PSU önerisi

500-550W alırsanız daha sağlıklı olur fakat 450W yeteceğini düşünüyorum.
Hocam şu konuya bakar mısınız?

Hocam şu konuya bakar mısınız?
Hepsini okudum fakat ne anlamam gerektiğini anlayamadim

Hepsini okudum fakat ne anlamam gerektiğini anlayamadim
İleride yeni bilgisayar almayı düşünüyorum fakat şu anlık beklemede. Gidip 450 550w bir psu alacağıma gelecekteki bilgisayarımda da kullanabileceğim bir psu alıp bu sistemime takmam absürt olur mu?

İleride yeni bilgisayar almayı düşünüyorum fakat şu anlık beklemede. Gidip 450 550W bir PSU alacağıma gelecekteki bilgisayarımda da kullanabileceğim bir PSU alıp bu sistemime takmam absürt olur mu?

Hocam saçma olur evet yalan yok.
Fakat 4070 Ti gibi gerçekten güçlü bileşenlere sahip bir bilgisayar alacaksanız, Yani kesin ise.
Almalısınız bir problem olmaz. Hem dolar kuru vb gibi şeyler yükselişte büyük ihtimal ile fiyatı artacaktır hem de elinize PSU geçmiş olur.
Ben eskiden High Power 750W 80+ Gold bir PSU ile ATI Radeon HD 4300/4500 Series
i7 4770K gibi eski sistem bileşenleri kullandım.
PSU bu bileşenlere göre acayip kaliteliydi ve aylarca çok elektrik kesintisine rağmen hiçbir şey olmamıştı.
Yani uzun lafın kısası PSU zaten zorlanmayacak. Fazladan Elektrik vb yakmayacak çünkü sistem kendi yaktığı kadar çekecek.
4070 Ti işi kesin ise almalisiniz

Hocam saçma olur evet yalan yok.
Fakat 4070 Ti gibi gerçekten güçlü bileşenlere sahip bir bilgisayar alacaksanız, Yani kesin ise.
Almalısınız bir problem olmaz. Hem dolar kuru vb gibi şeyler yükselişte büyük ihtimal ile fiyatı artacaktır hem de elinize PSU geçmiş olur.
Ben eskiden High Power 750W 80+ Gold bir PSU ile ATI Radeon HD 4300/4500 Series
i7 4770K gibi eski sistem bileşenleri kullandım.
PSU bu bileşenlere göre acayip kaliteliydi ve aylarca çok elektrik kesintisine rağmen hiçbir şey olmamıştı.
Yani uzun lafın kısası PSU zaten zorlanmayacak. Fazladan Elektrik vb yakmayacak çünkü sistem kendi yaktığı kadar çekecek.
4070 Ti işi kesin ise almalisiniz
Eninde sonunda kesin diyebilirim hocam.

Uygun fiyatlı 650 750 arası bir güç kaynağı biliyor musunuz?

Ayri bir konu açmanız iyi olur daha iyi öneriler gelebilir.
750W ile 800W arasında 100 lira fiyat farkı var
600W modeli de belki ilgilenirsiniz diye bıraktım
Benim kullandığım PSU buydu sistemi gayet iyi korumuştu bayağı memnun kalmıştım. İleride bu PSU ile kendi şu anki PSU'u değiştirmeyi düşünüyorum hatta.

4070ti için önerilen psu 700W olarak bilgi verilmiş internette.
Önerilen psu 700W fakat ekran kartı bunun çok daha altında bir kullanım sunacağı için 800W alıp kafayı rahata koymak iyi olabilir.
Tabii diğer sistem bileşenlerini de hesaplamak gerekiyor ben sadece Kartı baz aldım.
Ayrıca Şunun altını çizeyim Psuya önem gösterin.
Çoğu yerde psu boşlanan bir sistem bileşeni fakat sistemdeki en önemli bileşen psu.
Psu arızaları genelde diğer bileşenlerede zarar verebiliyor çünkü

Yeni konular

Geri
Yukarı