RX 580 Nitro+ OC Radeon software ayarları

AirWick

Kilopat
Makaleler
6
Daha fazla  
Meslek
Odaları Pis Kokulardan Arındırmak!
Merhaba arkadaşlar, kısa ve öz sormak istiyorum başlıktan da anlaşılacağı üzere kartım fabrika çıkışlı OC edilmiş. Ancak güncellenen Radeon yazılımında bu ayara rastladım. Halihazırda kartımın fabrika çıkışlı OC halini mi kullanıyorum yoksa ayarı etkinleştirince mi kullanmış olacağım. Demek istediğim bu ayar halihazırda var olan OC üzerine OC etmek için mi?
1578230699780.png

Evet. Ancak orası çok karışık MSI Afterburner uygulaması ile daha rahat yapabilirsin. Veya Sapphire 'in kendi uygulaması da vardır belki onu bilemiyorum.

"Varsayılan" ayar, kartınıza fabrikada yüklenen ayarlarıdır. Ayarlar bu şekilde kaldığı sürece Nitro+ hızını kullanıyor olacaksınız, o da sanırım 1411MHz idi.

Bu ayarları otomatikten alıp kendi değerlerinizi girerseniz, karta yüklenen bilgiler göz ardı edilir ve sizin girdiğiniz bilgiler geçerli olur. Bu ayarı sadece OC için kullanmak zorunda değilsiniz, tam tersine Underclock yapıp sıcaklığı ve güç sarfiyatını azaltabilirsiniz, fan ayarı yapabilirsiniz vs vs. Herhangi bir sebepten dolayı bu ayarlar hata verirse Radeon, kartın içinde yüklü gelen değerlere geri döner.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı