RX-580 Nitro+ overclock yapmak

Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Sigortacı
Daha önce cahilliğimden ötürü overclock ile bilgisayar yakmışlığım var ve o günden beri hiç bulaşmamışımdır. Şimdi bir kez daha denemek istiyorum. Ne yapmalıyım? Bir de MSI Afterburner'daki değerler eski ekran kartım RX-570 Nitro+ ile aynı.

Dosya Ekleri

• Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    134,9 KB · Görüntüleme: 59
Adım adım MHz değerini yükseltin ve stres testi / oyun testi yapın. En optimal değerde bırakın. Voltajı ise siyah ekran mavi ekran gibi durumlarda abartmayacak şekilde adım adım artırın.
Hocam hangi MHz değerini yükselticem veya kaçar kaçar?

Daha önce cahilliğimden ötürü overclock ile bilgisayar yakmışlığım var ve o günden beri hiç bulaşmamışımdır. Şimdi bir kez daha denemek istiyorum. Ne yapmalıyım? Bir de MSI Afterburner'daki değerler eski ekran kartım RX-570 Nitro+ ile aynı.

Hocam bence yapmayın, RX 580 ile orta seviye sistemli oyunları medium ayarlarda çok rahat oynayabilirsiniz. Sağlıklı olmadığını düşünüyorum, kendi görüşüm tabii ki.

Hocam bence yapmayın, RX 580 ile orta seviye sistemli oyunları medium ayarlarda çok rahat oynayabilirsiniz. Sağlıklı olmadığını düşünüyorum, kendi görüşüm tabii ki.
Hocam sıcaklığı belirli bir düzeyde koruduğum sürece bir sıkıntı çıkacağını sanmıyorum.
İkisini de 10 ar 10 ar 20 şer 20 şer yükselt bence fazla abartma. Test et bir daha yükselt ve mavi ekran aldığında veya performans da sorunlar çıktığında bir önceki MHz değerine dön.
Hocam furmarkta test ediyorum ama çok kısa sürüyor. Onu nasıl ayarlayabilirim.

Hocam sıcaklığı belirli bir düzeyde koruduğum sürece bir sıkıntı çıkacağını sanmıyorum.

Hocam furmarkta test ediyorum ama çok kısa sürüyor. Onu nasıl ayarlayabilirim.
Bildiğim kadarıyla Rx 580 ısınan bir ekran kartı, fazla güç tüketiyor. Ne yaparsan yap ömrü kısalıcaktır dostum.

Öncelikle Power limiti sona çekin. Kart tam güç çeksin ki verdiğiniz değeri çalıştırabilsin. En üstteki ayarla oynamayın. OC değerlerini ise biraz araştırıp tek tek değer deneyerek test etmeniz lazım.
Hocam bir şey sormak istiyorum. Baktığım çoğu yerlerde 1411 Core clock 2000 memory clock olan ekran kartı neden bende 1340 a 1750 :D daha önce bir ayar yapmamıştım.

Yeni konular

Geri
Yukarı