Çözüldü RX 580 Nitro+ sıcaklık sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

shanoglu60

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Tarsus
Daha fazla  
Meslek
Seo
Merhaba arkadaşlar elimde RX 580 Nitro+ modelinden var. Sanırım ekran kartına mining yapılmış gibi duruyor. Oyunlar da rahat 70-80 dereceleri görüyor. 160-175 Watt ise güç tüketiyor. Akabinde fan sesi yükseliyor. Bu ekran kartı sistemime yani anakarta zarar verir mi? Bundan önce NVIDIA GTX 1050 Ti 4 GB modelinden kullanıyordum. Bu kadar ısınmıyordu. Ekran kartına mining yapıldı ise, nasıl eski haline getirebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim. MSI Afterburner programı sayesinde, yaptığım ayarlar ile düzeldi. İki tane oyun da test ettim. Man of Medan ve Horizon Zero Dawn ikisinde de ısılar 60-65 arasıydı.
Açıkçası hangi oyun olduğuna bağlı ama msi rx5500 xt gaming x 8gb kullanıyorum. Pubg Ultra da kasa açık 72 derece.
Açıkçası hangi oyun olduğuna bağlı ama msi rx5500 xt gaming x 8gb kullanıyorum. Pubg Ultra da kasa açık 72 derece.
Bende mi problem var acaba şimdi :D daha yeni aldım. Siz rahat olun yani.

Bende mi problem var acaba şimdi :D daha yeni aldım. Siz rahat olun yani.
Ben de GTX 1660 Super kullanıyorum Gta V de ultra da 70-80 derece arası oluyor genellikle 76 kasanın camını çıkarıp açık durması daha mı iyi olur sizce ? Sıcaklığı biraz fazla gibi geliyor.

Ben de GTX 1660 Super kullanıyorum Gta V de ultra da 70-80 derece arası oluyor genellikle 76 kasanın camını çıkarıp açık durması daha mı iyi olur sizce ? Sıcaklığı biraz fazla gibi geliyor.
ben sadece ön kapak açıyorum. Yan cam pek sağlıklı olmaz bence. Hatta bende tozluk da yok ama yapacak bişey de yok :D Eğer çok ısınmıyorsa yan kapak kapalı kalsın bence toz daha zarar verir.

Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim. MSI Afterburner programı sayesinde, yaptığım ayarlar ile düzeldi. İki tane oyun da test ettim. Man of Medan ve Horizon Zero Dawn ikisinde de ısılar 60-65 arasıydı.

Çözüm
Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim. MSI Afterburner programı sayesinde, yaptığım ayarlar ile düzeldi. İki tane oyun da test ettim. Man of medan ve Horizon Zero Dawn ikisinde de ısılar 60-65 arasıydı.

Yaptığın ayarları ekran görüntüsü olarak atabilir misin? Ben sadece fan hızını %100 yaptım pek fark etmedi.

781384.8950000001_image.png
1637769.3050000006_2020.08.17-22.26_01.png

Yeni konular

Geri
Yukarı