RX 580 overclock yapsam nasıl olur?

Ekran kartını çok overclocklu olarak kullanmayın derim. RX 580 baya elektrik tüketen bir kart. Overclock da yapsanız 10 FPS falan artar. Ya da 20 diyelim. Ama o kartla istediğiniz oyunu rahat bir biçimde oynatabilirsiniz. Overclock'a gerek yok bence.

Yani OC işi tamamen sizin deneyiminize bağlı bir şey OC hakkında çok bilgisi olan biri güzel bir fan ayarı ve muhteşeme yakın bir OC ile %10 belki %20 performans artışı bile sağlayıp daha düşük fan değerlerinde çalıştırabilir. Üründen ürüne bile değişir bu durum.
Yani kısacası tamamen sizin deneyiminize bağlı. Ben buraya gelip %15 performans kazanırsınız sıcaklık aynı kalır diyemem.

Sapphire modeli var ise Afterburner Memory clock referans karttan 250MHz düşük onu 2000 yapabilirsin.

Fanı %100 yaparsan net rahatsız eder, isterseniz bir deneyin çok gürültülü. :D Hız aşırtma deneme yanılma yoluyla yapılan bir şeydir. Yapın ve sıcaklıkları gözlemleyin. Baktınız istediğiniz değerlerde kullanırsınız, değilse kısarsınız falan.

Fanı hep otomatikte tutmanızı öneririm. Boştayken o gürültüyü çekmeyin boş yere. Otomatikte zaten ısındıkça fan hızını artırıyor.

Ben XFX RX 590 ekran kartım stabil serin çalışsın diye karta undervolt, mhz ve güç limitini düşürüyorum :D Şaka bir yana kendiniz deneyerek bulmalısınız. Biz size şu ayarları yapın şöyle olur diyemeyiz. Benimle aynı modeli kullananların ayarını yapmama rağmen benim sistem çökmüştü mesala.

Yeni konular

Geri
Yukarı