RX 580 oyunlarda çöküyor

Eternal777

Hectopat
RX 580 8 GB ekran kartını kullanıyorum. Oyunlarda çöküyor, performans sıkıntısı vs. Yaşıyorum. Nasıl çözebilirim? Çözülür mü? Cidden bilgisayardan soğumaya başladım. Tam sistemim:
İşlemcim: i5 8400.
GPU: RX 580 8 GB.
PSU: 800W Aerocool.
Anakart: Z370P-D3.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi AMD sürücü versiyonunu kullanıyorsunuz?

DDU ile sürücüyü kaldırıp tekrar kurun.

İşe yaramaz ise ekran kartının saat hızını birazcık aşağıya çekin, yani underclock yapın.

Ne gibi bir çökme?

1611092638796.png
20.11.2'yi de denedim aynı.
Ne gibi bir çökme?
Bazen durduk yere hatasız atıyor. Bazen Radeon'lu bir hata mesajı çıkarıyor.(Tam mesajı hatırlayamadım)
DDU ile sürücüyü kaldırıp tekrar kurun.

İşe yaramaz ise ekran kartının saat hızını birazcık aşağıya çekin, yani underclock yapın.

İkisinide denedim ancak sonuç değişmemişti.
Sürücüler güncel mi? Ekran kartı üzerinde yükseltme yapıldı mı?
Yükseltme derken? OC'mi?

Evet... Saat hızı ile oynanmadı ise sıcaklık değerlerini kontrol edin soğutma kaynaklı olabilir.
Eki Görüntüle 843847
20.11.2'yi de denedim aynı.

Bazen durduk yere hatasız atıyor. Bazen Radeon'lu bir hata mesajı çıkarıyor.(Tam mesajı hatırlayamadım)

İkisinide denedim ancak sonuç değişmemişti.

Yükseltme derken? OC'mi?

WattMan olabilir mi? Aynı sorunu bende yaşadım bir süre undervolt yaptım çözüldü Power'dan kaynaklı bir sorun da olabilir

Evet... Saat hızı ile oynanmadı ise sıcaklık değerlerini kontrol edin soğutma kaynaklı olabilir.
Hocam yapmadan önce de vardı. Yaptığımda en azından az da olsa olması gereken performansı verdiği için OC'li kullanmaya başlamıştım.
WattMan olabilir mi? Aynı sorunu bende yaşadım bir süre undervolt yaptım çözüldü Power'dan kaynaklı bir sorun da olabilir
WattMan çok gıcık bir durum ve evet yaşıyorum. PSU'yu değiştirmeme rağmen sorun devam ediyor.

Geri
Yukarı