RX 580 oyunlarda siyah ekran

Hortozazi

Decapat
Düzeltme: RX580 için yeni WHQL sürüm 20.9.1 olmuş, şimdi baktım benim hatam.

KS
furkan başaran

furkan başaran

Decapat
Sorun ekran kartında dostum sürücünü güncel değilse güncelle öyle dene aynı sorun olursa garantiye gönder.

Ekran kartı derken tam olarak sorun neden olabilir?
Zaten 20.9.1 sürümünü kullanıyorsunuz hocam, 20.4.2 WHQL olanını indirin lütfen ve DDU ile temiz kurulum yapın.

Düzeltme: RX580 için yeni WHQL sürüm 20.9.1 olmuş, şimdi baktım benim hatam.

Aynen o yüzden dedim.

Hakankkaya7

Centipat
Ekran kartı derken tam olarak sorun neden olabilir?

Aynen o yüzden dedim.

Dostum tam bilmiyorumda aynı sorun bende de oluyor Recep Baltaş ekran kartında sorun dedi. Sen yine de dinleme beni belki yoktur bir şey.

Furkan17TR

Megapat
Yer
Merkez/ÇANAKKALE
Aynısı başıma RX 460'la geldi.

Benim çözüm yolum, altta konu var, oraya gir. Onlarca sayfa yorum var. En basit deneme yanılma yöntemi GPU frekansını (-%30) yap ve oyuna gir. Çözülürse bu değeri arttır (-%25, -%20...)

Bunu dene hemen. Sorun büyük ihtimalle çözülecektir.

Freljord

Centipat
Mhz ve core clock değerlerini kısın ekran kartının veya olması gereken ayarlara getirin. Üstüne undervolt yap, bence sorun düzelir.

KS
furkan başaran

furkan başaran

Decapat
Aynısı başıma RX 460'la geldi.

Benim çözüm yolum, altta konu var, oraya gir. Onlarca sayfa yorum var. En basit deneme yanılma yöntemi GPU frekansını (-%30) yap ve oyuna gir. Çözülürse bu değeri arttır (-%25, -%20...)

Bunu dene hemen. Sorun büyük ihtimalle çözülecektir.

Hacım ekran kartını satacağım ve satacağım adama bu hali ile vermek istemiyorum.

Furkan17TR

Megapat
Yer
Merkez/ÇANAKKALE
Hacım ekran kartını satacağım ve satacağım adama bu hali ile vermek istemiyorum.
Sen bi dene dediğimi, frekans düşür. Denemekten zarar gelmez. Bende o şekil kullanıyorum. Frekansı ayarladım her oyun için, artık siyah ekrana düşmüyorum.

Hakankkaya7

Centipat
Sen bir dene dediğimi, frekans düşür. Denemekten zarar gelmez. Bende o şekil kullanıyorum. Frekansı ayarladım her oyun için, artık siyah ekrana düşmüyorum.

Frekansı düşürünce FPS düşer mi yüksek ile düşük arasındaki fark nedir?

Yukarı